fbpx
+420 602 542 624 Zavolejte nám

Cyklo zájezdy

Cyklozájezdy nejen do jižní Francie.

Dovolená na míru

Zažijte s námi dovolenou Vašich snů!

Exotické zájezdy

Podívejte se s námi do exotických destinací po celém světě.

Pobytové & poznávací

Již skoro 30 let se zabýváme přípravou pobytových a poznávacích zájezdů po celém světě.

Školní zájezdy

Tisíce vypravených autobusů, stovky spokojených škol, desítky světových destinací...

Aljaška a Yukon – za polární kruh a zpět

od 116900
CZK CENA ZÁJEZDU
VYCHUTNEJTE SI S NÁMI TENTO JEDINEČNÝ ZÁJEZD, BĚHEM KTERÉHO POZNÁTE KRÁSY ALJAŠKY A YUKONU. Anchorage, Wasilla, Talkeetna, Denali, Fairbanks, Arctic Circle, North Pole, Tok, Dawson City, Whitehorse, Fraser, Skagway, Haines,...
 • ZEMĚ POBYTU: Kanada  USA  
 • TERMÍN ZÁJEZDU: Termíny připravujeme
REZERVOVAT

POPIS ZÁJEZDU

VYCHUTNEJTE SI S NÁMI TENTO JEDINEČNÝ ZÁJEZD, BĚHEM KTERÉHO POZNÁTE KRÁSY ALJAŠKY A YUKONU.

Anchorage, Wasilla, Talkeetna, Denali, Fairbanks, Arctic Circle, North Pole, Tok, Dawson City, Whitehorse, Fraser, Skagway, Haines, Beaver Creek, Glennallen

 

Aljaška a Yukon, to není jen běžné poznávání, je to jedinečný zážitek během kterého poznáme jak největší města, tak malé zlatokopecké osady. Vyzkoušíme si štěstí při rýžování zlata v místech, kde před více než sto lety proudily davy zlatokopů. Vydáme se na pozorování polární záře za polárním kruhem. Budeme sledovat majestátní losy či medvědy grizzly ve volné přírodě. Poznáme krásy duhově zbarvených fjordů z paluby lodi. Projedeme se parní lokomotivou na první aljašsko-yukonské železnici, která protíná malebné louky i zasněžené hory a nevynecháme ani nenáročné treky do slavných parků v čele s NP Denali a jeho atabskou královnou - nejvyšší horou severní ameriky Denali.

 

Prožijte s CK Doltour dobrodružství Aljašky a Yukonu!

NEPŘEHLÉDNĚTE

Jedná o náš vlastní, léty ověřený program!

Nejlepší termín - indiánské léto!

Přesuny pohodlným minivanem!

 

 

PRO DOKTORY MOŽNOST ÚČASTI NA PROBÍHAJÍCÍM ODBORNÉM KONGRESU

PROGRAM

1. Den     ČR - Anchorage

Odlet do Anchorage, metropole Aljašky. Po příletu a nezbytných formalitách přesun do hotelu na ubytování. Po ubytování krátká prohlídka okolí.

 

2. Den     410 km / Anchorage – Seward - Anchorage

Ráno odjezd do přístavního městečka Seward se zajímavou rybářskou historií, kde absolvujeme výlet lodí do národního parku Kenai Fjords – krajiny barevných fjordů s množstvím ledovcových splazů. Během tohoto výletu uvidíme odlamující se ledovce, které nevratně mizí pod mořskou hladinou. Zároveň zde lze pozorovat mrože, tuleně, velryby či mořské orly. Návrat na ubytování.

 

3. Den     430 km / Anchorage - Denali

Ráno budeme z Anchorage se vydáme do města Wasille, přesněji k místu, kde startují nejslavnější závody psích spřežení na světě. Dále budeme pokračovat do městečka Talkeetna, kde bylo v minulosti založeno okresní ředitelství Aljašské železnice. My zde budeme mít možnost absolvovat fakultativní letecký výlet národním parkem Denali s proletem okolo nejvyšší hory severní ameriky – Denali (dříve Mt. McKinley) 6190 m. Odpoledne přejezd na ubytování do národního parku Denali. Ubytování.

 

4. Den     Denali

Celodenní výlet autobusem do národního parku Denali, kde nás bude doprovázet místní ranger nebo průvodce. Během tohoto výletu budeme mít možnost spatřit medvědy grizzly, losy, soby carribou, či ovce aljašské. Jedinečnost místa nám připomene nezapomenutelný pohled na neustále ledem pokrytou horu Denali. Po výletu návrat na ubytování.

 

5. Den     220 km / Denali - Fairbanks

Ráno odjezd do druhého největšího města Aljašky – Fairbanks, vnitrozemního obchodního uzlu Aljašky, kde byla mimo jiné založena i první aljašská univerzita. Návštěva velmi pěkně zařízeného skansenu a muzea aljašské historie. Dále odjezd na návštěvu vyhlášených horkých pramenů v Chena s průměrnou teplotou vody přes 41 °C. Přejezd zpět do Fairbanks na ubytování.

 

6. Den     640 km / Fairbanks - Polární kruh a polární záře - Fairbanks

Dopoledne prohlídka okolí města a po poledni odjezd na výlet k polárnímu kruhu – zde budeme moci nasávat jedinečnou atmosféru tohoto místa, vyfotit si známou ceduli „Arctic Circle sign“, obdivovat nejen kouzlo zdejší přírody, ale i majestátní Yukon, řeku, která se stala pro mnohé symbolem štěstí a prosperity, zatímco jiným přinesla smrt. Určitě si počkáme i na polární záři. Návrat na ubytování v brzkých ranních hodinách.

 

7. Den     330 km / Fairbanks - Tok

Odpoledne po odpočinku se malebnou krajinou vydáme na přejezd do městečka North pole – sídla Santa Clause, odkud budeme dál pokračovat do města Tok. Během přejezdu budou k vidění krásné přírodní scenérie. Ubytování.

 

8. Den     300km / Tok – Dawson City

Ráno se vydáme na celodenní cestu do kanadského Yukonu a to přes pověstnou Top of the World Highway. Před příjezdem do Dawson City budeme muset absolvovat přejezd trajektem přes řeku Yukon. Po příjezdu se ubytujeme a hned se vydáme na prohlídku tohoto zlatokopeckého městečka, ve kterém je mimo jiné pohřben i legendární český polárník Jan Eskymo Welzel. Autentický večerní program budeme mít zajištěný v místním kasinu.

 

9. Den     Dawson City

Ráno prohlídka srubu slavného spisovatele - Jacka Londona. Pokračovat budeme poznáváním zlatých polí na řece Klondike, vč. prohlídky kdysi největšího rypadla na těžbu zlata. Během dne bude možnost vyzkoušet si své štěstí při rýžování zlata u spodního toku potoka Goldbottom Creek. Fakultativně možnost kratší túry do přírodní rezervace Tombstone Territorial Park. Návrat na ubytování.

 

10. Den     540 km / Dawson City - Whitehorse

Ráno odjezd do Whitehorse po trase, kterou již roku 1891 procházeli první zlatokopové k vytouženému ráji – první do Carmacks a poté od roku 1896 i do Dawson City. Cestou nevynecháme ani oblast okolo Five Finger Rapids, několikrát zmiňovanou např. v knize Volání divočiny od Jacka Londona. Následovat bude přejezd na zastávku v kaňonu Miles, kde si prohlédneme vyhlášený most „Robert Lowe Suspension Bridge„ z roku 1922. Po prohlídce nás bude čekat poslední dnešní přejezd a to do Whitehorse - hlavního střediska oblasti Yukon. Tam bude příležitost poznat typický „steamer“ - historický kolesový parník, který se stal symbolem dopravy na severských řekách. Prohlídka města. Ubytování.

 

11. Den     350 km / Whitehorse – Fraser – Skagway - Haines

Ráno odjezd na cestu přes místa známá z období zlaté horečky, kudy skrz průsmyky White a Chilcoot proudily zástupy dobrodruhů. Místní úchvatnou vysokohorskou tundrou se dostaneme až k pobřežním lokalitám Skagway a Dea. Fakultativně možnost projížďky vlakem skrz romantickou krajinu až do vesnice Fraser. Večer nalodění na trajekt a přejezd lodí do města Haines.

 

12. Den     530 km / Haines – Kluane NP Visitors centre– Beaver Creek

Brzy ráno nás bude čekat přejezd do Beaver Creek. Cestou se neopomeneme zastavit v návštěvnickém centru národního parku Kluane, kterému jednoznačně dominuje nejvyšší hora Kanady Mt. Logan (5952m). Samotná cesta po Haines a pak i po Alaska Highway je zážitkem sama o sobě, protože se jedná o jedny z nejodlehlejších silnic světa s nádhernou a nedotknutou okolní přírodou. Ubytování.

 

13. Den     460 km / Beaver Creek  - Glennallen

Ráno absolvujeme přejezd okolo národního parku Wrangell - St. Elias, který je největší chráněnou oblastí na severu Ameriky s více než dvěma tisíci stále se pohybujících ledovců. Cestou si do tohoto parku zajedeme po panoramatické silnici Nabesna road, která vede okolo řeky Nebesna, či kolem známého ledovce Cooper. Ubytování.

 

14. Den     290 km / Glennallen - Anchorage

Ráno odjezd zpět do Anchorage po dálnici Glen Highway. Cestou návštěva opuštěného města duchů Indenpendent Mile, nebo třeba vyhlídky „Milepost A 101“, ze které je krásný výhled na více než 40 km dlouhý ledovec Matanuska. Ubytování v Anchorage.

 

15. Den     Anchorage - ČR

Ráno transfer na letiště a odlet zpět do ČR.

 

16. Den     ČR

Přílet do ČR.

 

 

Možnost následujícího pozměnění programu na vyžádání:

11. den a 12. den

Lze vynechat plavbu trajektem do Haines a následný přejezd do Beaver Creek. Místo tohoto programu lze absolvovat několikahodinový trek národním parkem Kluane.

Trek po NP Kluane s místním rangerem - 225 USD

NEPŘEHLÉDNĚTE

Jedná o náš vlastní, léty ověřený program!

Nejlepší termín - indiánské léto!

Přesuny pohodlným minivanem!

 

 

PRO DOKTORY MOŽNOST ÚČASTI NA PROBÍHAJÍCÍM ODBORNÉM KONGRESU

TERMÍN A CENY

TERMÍN OD - DO POČET DNŮ DOPRAVA CENA REZERVACE

Termíny připravujeme

CENA ZAHRNUJE

 • Letenky vč. letištních tax a příplatků
 • 14x ubytování v turistických hotelech se snídaní
 • Služby průvodce CK Doltour
 • VIP služby zátupce CK Doltour
 • Dopravu minibusem, vč. spotřebovaného plaiva
 • Pojištění proti úpadku CK dle zákona č. 159/1999 sb.

CENA NEZAHRNUJE

 • Elektronickou registraci ESTA do USA
 • Elektronickou  registraci ETA do Kanady
 • Cestovní pojištění a pojištění storna
 • Neuvedené stravování a spropitné
 • Fakultativní služby a výlety
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj

 

Příplatky:

 • Výlet lodí v Kenaji Fjords - od 101 do 179 USD
 • Exkurze do NP Denali - od 135 USD
 • Výlet na pozorování polární záře - od 189 USD
 • Výlet parní lokomotivou - 175 USD
 • Trajekt do Haines - 135 USD

 

FOTOGALERIE

PROPAGAČNÍ VIDEO Z VÝLETU DO NÁRODNÍHO PARKU KENAI FJORDS.

PROPAGAČNÍ VIDEO Z VÝLETU VLAKEM V PRŮSMYKU WHITE PASS.

PROPAGAČNÍ VIDEO Z VYHLÍDKOVÉHO LETU NAD NP DENALI.

REZERVACE

PODOBNÉ ZÁJEZDY

GARANCE NEJNIŽŠÍ CENY

Do Ománu za poznáním i relaxací

CZK CENA ZÁJEZDU
 • 43900
GARANCE NEJNIŽŠÍ CENY

SAE a Omán křížem krážem

CZK CENA ZÁJEZDU
 • 59900