fbpx
+420 602 542 624 Zavolejte nám

Cyklo zájezdy

Cyklozájezdy nejen do jižní Francie.

Dovolená na míru

Zažijte s námi dovolenou Vašich snů!

Exotické zájezdy

Podívejte se s námi do exotických destinací po celém světě.

Pobytové & poznávací

Již skoro 30 let se zabýváme přípravou pobytových a poznávacích zájezdů po celém světě.

Školní zájezdy

Tisíce vypravených autobusů, stovky spokojených škol, desítky světových destinací...

Petrohrad autobusem přes pobaltí

od 8590
CZK CENA ZÁJEZDU
VYCHUTNEJTE SI S NÁMI TENTO UNIKÁTNÍ AUTOBUSOVÝ ZÁJEZD, BĚHEM KTERÉHO POZNÁTE NEJEN KRÁSY PETROHRADU, ALE I HLAVNÍ MĚSTA LOTYŠSKA A ESTONSKA. NAHLÉDNĚTE DO MNOŽSTVÍ PALÁCŮ A VYCHUTNEJTE SI PŘÍRODNÍ KRÁSY, KTERÉ...
REZERVOVAT

POPIS ZÁJEZDU

VYCHUTNEJTE SI S NÁMI TENTO UNIKÁTNÍ AUTOBUSOVÝ ZÁJEZD, BĚHEM KTERÉHO POZNÁTE NEJEN KRÁSY PETROHRADU, ALE I HLAVNÍ MĚSTA LOTYŠSKA A ESTONSKA. NAHLÉDNĚTE DO MNOŽSTVÍ PALÁCŮ A VYCHUTNEJTE SI PŘÍRODNÍ KRÁSY, KTERÉ JSOU ZDE TÉMĚŘ NA KAŽDÉM KROKU.

 

O Petrohradu:

Bývalé hlavní město carského Ruska je dnes s přibližně 5 miliony obyvatel druhým největším městem Ruské federace i jejím významným obchodním a kulturním centrem. Metropole se rozkládá v ústí řeky Něvy a na 40 ostrovech ve Finském zálivu, které jsou propojeny více jak 300 mosty. Díky unikátní poloze je často přezdívána „Benátkami severu“. Pro svou jedinečnou krásu plnou architektonických pokladů byl Petrohrad v r. 1990 zapsán na seznam světového dědictví UNESCO.

Petrohrad si dodnes zachoval svou hrdost a ojedinělost a mnohými je považován za prototyp skutečného evropského velkoměsta, přestože ztratil status hlavního města. Aby ne. Za „okno do Evropy“ jej označil již jeho zakladatel Petr Veliký, který zde, v zapomenutých bažinách, nechal v roce 1703 vystavět první obrannou pevnost proti Švédům. Svůj název získala Petropavlovská pevnost podle katedrály sv. Petra a Pavla, jejíž štíhlá věž se stala neodmyslitelným symbolem a dominantou celého města. Uvnitř katedrály jsou dodnes pochováni všichni významní ruští panovníci od Petra Velikého až po Alexandra III. Kolem prvotní pevnosti se po vysušení okolních bažin začalo rozvíjet samotné město. Ačkoliv Petr Veliký po sobě v Petrohradě zanechal mnoho architektonických skvostů, na světové umělecké centrum jej povýšila až carevna Kateřina II., která svůj Zimní palác proměnila v největší obrazárnu světa. Petrohrad se stal skutečným symbolem obrozeného Ruska. Otevřel se západní kultuře i architektuře a nechal tak původní centrum Moskvu daleko za sebou. Je tak trochu s podivem, že si ho většina lidí spojuje spíše se smutnými událostmi, jako byl výstřel z křižníku Aurora a počátek ruské občanské války či leningradská blokáda. Všechna neštěstí i ztráta pozice nejmocnějšího ruského města jsou dnes ovšem zapomenuta. Petrohrad kráčí vstříc světlé budoucnosti s vizí stát se jedním z nejnavštěvovanějších a neobdivovanějších evropských měst. Jeho ulice jsou plné nádherných paláců, muzeí a zdobných pravoslavných chrámů. V jejich blízkosti se nachází carská sídla Petrodvorce a Carskoje Selo s rekonstruovanou jantarovou komnatou. Město navíc okouzluje jedinečnou atmosférou tzv. „letních bílých nocí“. Unikátní poloha i bohaté kulturní dědictví dělá z Petrohradu jedno z nejkrásnějších evropských měst, které určitě stojí za návštěvu.

 

O Talinu:

Hlavní město Estonska, Tallinn se nachází při severním pobřeží Baltského moře ve Finském zálivu. Ve městě, kde žije přibližně půl milionu obyvatel, vládne příjemně poklidná atmosféra, kterou dotváří čilý turistický ruch v úzkých kamenných uličkách historického centra. Tallinn je jedním z nejnavštěvovanějších měst v Evropě.

V historii měl Tallinn nejdříve podobu hanzovního přístavního města, která se z velké části zachovala v centru města (2/3 domů jsou postaveny v období 13. – 17. století). Během válek v 16. století se začíná mluvit o „švédském období“, kdy je město a jeho okolí v držení Švédů. Na začátku 18. století byla švédská vojska poražena ruskou armádou a město se tak dostává nedobrovolně pod ruskou nadvládu. V tomto období byl postaven mimo jiné i ruský pravoslavný chrám Alexandra Něvského, který ční na vrchu Toompea jako memento doby, která skončila až ve 20. století vyhlášením První republiky (1918). Období svobody ale netrvalo dlouho. Už v roce 1944 bylo Lotyšsko opět zabráno Sovětskou armádou, která zemi opustila až v roce 1991. Během tohoto dlouhého období bylo ve městě postaveno hned několik „socialistických“ nevkusných staveb, které podle mého názoru kazí celkovou vizáž města (hlavně v přístavní oblasti). Země se také stala bilingvní. Kromě estonštiny se všichni museli povinně učit i ruský jazyk. Do dnes nejsou například některé knihy přeloženy do estonštiny a lidé tak světovou beletrii čtou v ruštině.

 

O Rize:

Riga je z okolních pobaltských měst největší metropolí. Žije zde bezmála přes 700 000 obyvatel, ale jen nedávno jich zde žilo ještě o 200 000 více. Ptáte se, jak je to možné? Jednoduše. Vystěhovalectví způsobil rozpad Sovětského svazu a osamostatnění Lotyšska v roce 1991. Přesto skoro polovina obyvatelstva hovoří rusky. Úředním jazykem je ale lotyština.

Rigu rozděluje řeka Daugava, která několik kilometrů za městem ústí do Baltského moře. Blízkost moře a ideální poloha tohoto velkoměsta dala základ pro bohatý rozvoj v oblasti kultury, hospodářství nebo architektury. A právě památky, které jsou zapsány i na seznam světového kulturního dědictví UNESCO, dělají toto město výjimečným. Dokonce je porovnáváno s velkými evropskými metropolemi jako Petrohrad, Vídeň či Barcelona. Riga je proslulá i svými jedinečnými trhy a nejstaršími tržnicemi v Evropě, které jsou největší v celém Pobaltí. Nejznámější jsou rybí, kde seženete vše, co moře nabízí, ale neméně zajímavé a chutné jsou i ovocné, zeleninové trhy nebo trh s mléčnými výrobky.

Ale vydejme se na procházku po velkém, či spíše rozsáhlém historickém centru. Z každé strany na vás útočí secesní krása budov, úchvatné vysoké kostely, z nichž největší je evangelická katedrála (Rižský dóm) nebo kostel svatého Petra, nabízející vyhlídku na město z jeho věže. Snad nejimpozantnější je Radniční náměstí s nejznámější budovou v Rize - domem Černohlavců, který je jen "kopií" původní stavby, která byla poškozena během 2. světové války a později zcela zbourána sovětskými vojáky. Hned vedle domu Černohlavců se nachází doslova ošklivá černá budova, kde sídlí muzeum okupace a vypovídá o bezmála 50leté nadvládě Ruska nad Lotyšskem. Na náměstí se nachází i zlatá socha sv. Rolanda, který drží kopí a štít se znakem Rigy. O kousek dál jsme potkali Prašnou věž, která je poslední zachovanou částí bývalých městských hradeb a dnes je součástí Lotyšského vojenského muzea. Za zmínku ještě určitě stojí tzv. Tři bratři, což je vlastně skupina tří historických domů v centru města. Jeden z nich - dům číslo 17 - je nejstarší dochovanou zděnou obytnou budovou v Rize. Pochází z přelomu 15. a 16. století.

 

 • Různé (i neuvedené) termíny k dispozici na vyžádání!
 • Možnost úpravy programu na míru pro skupiny

NEPŘEHLÉDNĚTE

Oblíbený autobusový program, zaměřený na poznání toho nejzajímavějšího z Petrohradu a okolí.

Dostatek času na prohlídku Rigy.

Dostatek času na prohlídku Talinu.

PROGRAM

1. den

Odjezd z ČR v dopoledních hodinách. Noční přejezd přes Polsko.

2. den

Ranní příjezd do Rigy (UNESCO), hlavního města Lotyšska. Během 9 hodinové prohlídky se projedeme starým městem na východním břehu Daugavy. Kromě starého centra s historickými, architektonickými a kulturními památkami od 14. stol. se v Rize si prohlédneme také několik ulic s množstvím krásných secesních domů, díky kterým je Riga skvostem secesní architektury. Přejezd do Talinu na ubytování.

3. den

Dopoledne prohlídka Talinu (UNESCO) – města ležícího u Finského zálivu. V průběhu prohlídky navštívíme Staré město, hanzovní cechovní a kupecké domy, Katedrální vrch Toompea, či starobylé kostely. Tallinn nabízí také mnoho romantických uliček a náměstíček s možnostmi příjemného posezení. Po prohlídce přejezd do Ruska. Ubytování v oblasti před Petrohradem.

4. den

Ráno odjezd na prohlídku rezidence Petra Velikého - Petrodvorce, jehož srdcem je velká kaskádová vodní třída a krásný park s fontánami po vzoru Versailleských zahrad a pavilonů. Poté přejezd do Petrohradu (UNESCO), odpoledne procházka historickým centrem této metropole na Něvě - nevynecháme Petropavlovskou pevnost nebo chrám Vzkříšení Krista, který vyrostl na místě, kde byl v r. 1881 zabit car Alexandr II. Určitě se i podíváme na Něvský prospekt, který je hlavní tepnou města a zároveň jeho nejrušnější ulicí. Odjezd na ubytování v Petrohradu.

5. den

Ráno odjezd na prohlídku paláce Carskoje Selo u Petrohradu – monumentálního paláce, který pro carevnu Alžbětu postavil architekt Rastrelli, a který byl symbolicky pojmenován na počest Kateřiny Veliké. Navštívíme i kopii slavné Jantarové komnaty vybudované dle fotografií originálu ztraceného během 2. sv. války. Po prohlídce přejezd zpět do Petrohradu a pokračování v prohlídce města. Následně návrat na ubytování.

6. den

Dokončení prohlídky v Petrohradu. Podíváme se do samotného srdce Petrohradu, tedy do Zimního paláce, který v minulosti sloužil jako zimní sídlo ruských carů a později jako sídlo prozatímní vlády. Zároveň zde navštívíme i jedinečnou galerii Ermitáž, která je jedním z nejvyhlášenějších muzeí na světě. Z Palácového náměstí s Alexandrovým sloupem si pak vychutnáme nevídaný pohled na celý tento komplex. Po prohlídce absolvujeme ještě další procházku po Něvském prospektu s možností nákupů. Zde bude i možnost vyhlídkové plavby lodí po Něvě. Večer odjezd zpět do ČR.

7. den

Návrat do ČR.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Oblíbený autobusový program, zaměřený na poznání toho nejzajímavějšího z Petrohradu a okolí.

Dostatek času na prohlídku Rigy.

Dostatek času na prohlídku Talinu.

TERMÍN A CENY

TERMÍN OD - DO POČET DNŮ DOPRAVA CENA REZERVACE

Termíny připravujeme

CENA ZAHRNUJE

 • Dopravu moderním autobusem
 • 2x ubytování v Petrohradu v hotelu 3* se snídaní
 • 1x ubytování v oblasti před Petrohradem v hotelu 3* se snídaní
 • 1x ubytování v Talinu v hotelu 3* se snídaní
 • Průvodce CK po celou dobu zájezdu
 • Česky mluvící místní průvodce na výletech v Petrohradu
 • Všechny výlety uvedené v programu
 • Pojištění proti úpadku CK dle zákona č. 159/1999 sb.

CENA NEZAHRNUJE

 • Vstupy (cca 2600 Kč) - návštěvy s místním průvodcem
 • Vstupní vízum (cca 1700 Kč)
 • Další stravování
 • Cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu

Příplatky:

 • Cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu:
  • Do 15-ti let je cena 145 Kč
  • Od 15-ti let je cena 290 Kč
  • Nad 70 let je cena 580 Kč

REZERVACE

PODOBNÉ ZÁJEZDY

Akční zájezdyPobytový s výletySENIOR 55+

Relaxace na Azurovém pobřeží

CZK CENA ZÁJEZDU
 • 7590
Akční zájezdyFirst Minute

Lipno – Kemp Jenišov, Ekonomik

CZK CENA ZÁJEZDU
 • 9990
Akční zájezdyPoznávací

Paříž, Versailles a Normandie

CZK CENA ZÁJEZDU
 • 7190
Pobytový s výletySENIOR 55+

Relax na toskánském pobřeží s výlety

CZK CENA ZÁJEZDU
 • 9990