fbpx
+420 602 542 624 Zavolejte nám

Cyklo zájezdy

Cyklozájezdy nejen do jižní Francie.

Dovolená na míru

Zažijte s námi dovolenou Vašich snů!

Exotické zájezdy

Podívejte se s námi do exotických destinací po celém světě.

Pobytové & poznávací

Již skoro 30 let se zabýváme přípravou pobytových a poznávacích zájezdů po celém světě.

Školní zájezdy

Tisíce vypravených autobusů, stovky spokojených škol, desítky světových destinací...

Prodloužený víkend v Petrohradu

od 14090
CZK CENA ZÁJEZDU
VYCHUTNEJTE SI S NÁMI TENTO UNIKÁTNÍ ZKRÁCENÝ PROGRAM, BĚHEM KTERÉHO POZNÁTE KRÁSY PETROHRADU, PRÁVEM NAZÝVANÉHO BENÁTKAMI VÝCHODU. NAHLÉDNĚTE DO MNOŽSTVÍ PALÁCŮ A VYCHUTNEJTE SI PŘÍRODNÍ KRÁSY, KTERÉ JSOU ZDE TÉMĚŘ NA KAŽDÉM KROKU....
REZERVOVAT

POPIS ZÁJEZDU

VYCHUTNEJTE SI S NÁMI TENTO UNIKÁTNÍ ZKRÁCENÝ PROGRAM, BĚHEM KTERÉHO POZNÁTE KRÁSY PETROHRADU, PRÁVEM NAZÝVANÉHO BENÁTKAMI VÝCHODU. NAHLÉDNĚTE DO MNOŽSTVÍ PALÁCŮ A VYCHUTNEJTE SI PŘÍRODNÍ KRÁSY, KTERÉ JSOU ZDE TÉMĚŘ NA KAŽDÉM KROKU.

 

O Petrohradu:

Bývalé hlavní město carského Ruska je dnes s přibližně 5 miliony obyvatel druhým největším městem Ruské federace i jejím významným obchodním a kulturním centrem. Metropole se rozkládá v ústí řeky Něvy a na 40 ostrovech ve Finském zálivu, které jsou propojeny více jak 300 mosty. Díky unikátní poloze je často přezdívána „Benátkami severu“. Pro svou jedinečnou krásu plnou architektonických pokladů byl Petrohrad v r. 1990 zapsán na seznam světového dědictví UNESCO.

Petrohrad si dodnes zachoval svou hrdost a ojedinělost a mnohými je považován za prototyp skutečného evropského velkoměsta, přestože ztratil status hlavního města. Aby ne. Za „okno do Evropy“ jej označil již jeho zakladatel Petr Veliký, který zde, v zapomenutých bažinách, nechal v roce 1703 vystavět první obrannou pevnost proti Švédům. Svůj název získala Petropavlovská pevnost podle katedrály sv. Petra a Pavla, jejíž štíhlá věž se stala neodmyslitelným symbolem a dominantou celého města. Uvnitř katedrály jsou dodnes pochováni všichni významní ruští panovníci od Petra Velikého až po Alexandra III. Kolem prvotní pevnosti se po vysušení okolních bažin začalo rozvíjet samotné město. Ačkoliv Petr Veliký po sobě v Petrohradě zanechal mnoho architektonických skvostů, na světové umělecké centrum jej povýšila až carevna Kateřina II., která svůj Zimní palác proměnila v největší obrazárnu světa. Petrohrad se stal skutečným symbolem obrozeného Ruska. Otevřel se západní kultuře i architektuře a nechal tak původní centrum Moskvu daleko za sebou. Je tak trochu s podivem, že si ho většina lidí spojuje spíše se smutnými událostmi, jako byl výstřel z křižníku Aurora a počátek ruské občanské války či leningradská blokáda. Všechna neštěstí i ztráta pozice nejmocnějšího ruského města jsou dnes ovšem zapomenuta. Petrohrad kráčí vstříc světlé budoucnosti s vizí stát se jedním z nejnavštěvovanějších a neobdivovanějších evropských měst. Jeho ulice jsou plné nádherných paláců, muzeí a zdobných pravoslavných chrámů. V jejich blízkosti se nachází carská sídla Petrodvorce a Carskoje Selo s rekonstruovanou jantarovou komnatou. Město navíc okouzluje jedinečnou atmosférou tzv. „letních bílých nocí“. Unikátní poloha i bohaté kulturní dědictví dělá z Petrohradu jedno z nejkrásnějších evropských měst, které určitě stojí za návštěvu.

 

 • Různé (i neuvedené) termíny k dispozici na vyžádání!
 • Možnost úpravy programu na míru pro skupiny

NEPŘEHLÉDNĚTE

Prodloužený víkend je ideální k poznání toho nejdůležitějšího z Petrohradu.

 

V případě zájmu je možné prodloužení o jednu noc navíc.

PROGRAM

1. den:

Odlet do Petrohradu. Transfer do hotelu. Nocleh.

2. den:

Dopoledne. okružní jízda po nejzajímavějších místech Petrohradu jako je tepna města - Něvský prospekt a palác ve Smolném. Dále vidíte Palácové náměstí, Letní sad a Měděného jezdce - památník zakladatele města Petra Velikého. Odpoledne prohlídka světově proslulé Ermitáže. Kromě sbírek vyhrazených ruské kultuře patří mezi velice populární oddělení galerie západoevropského malířství, kde lze obdivovat skvostná díla od Rembrandta, Rubense a dalších známých mistrů. Návrat na ubytování

3. den:

Ráno odjezd do letního sídla ruských carů Petrodvorců. Během procházky po palácovém a parkovém komplexu z 18. století vybudovaném na ploše 800 ha carem Petrem Velikým, kde uvidíte Velký palác, palác Petra I., paláce Marli a Montplaisir, pavilon Ermitáž a více než 170 fontán, z nichž nejznámější jsou centrální Velká kaskáda, Šachová hora, kaskády Zlatá hora, socha Samsona bojujícího se lvem, Římské fontány a Fontána Slunce tvořící s parky velkolepý komplex. Odpoledne návštěva Chrámu sv. Izáka, který byl postaven na tisících kůlech a je nejkrásnějším kostelem města.  Návrt na ubytování.

4. den:

Transfer na letiště, odlet do ČR.

 

Prodloužení o návštěvu carského sídla Puškino a Petropavlovské pevnosti / + 1900 Kč

Ráno výlet do bývalého carského sídla Puškino (Carskoje Selo), jemuž dominuje monumentální Kateřinský palác - mistrovské barokní dílo v čele s pověstmi opředenou Jantarovou komnatou, která byla zničena nacisty během II. světové války a jejíž věrná kopie byla otevřena pro veřejnost v r. 2003. Odpoledne po návratu do Petrohradu návštěva Petropavlovské pevnosti, která je nejstarší dochovanou kamennou stavbou a místem posledního odpočinku Romanovců. Dále osobní volno, které můžete využít k plavbě po něvských kanálech.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Prodloužený víkend je ideální k poznání toho nejdůležitějšího z Petrohradu.

 

V případě zájmu je možné prodloužení o jednu noc navíc.

TERMÍN A CENY

TERMÍN OD - DO POČET DNŮ DOPRAVA CENA REZERVACE
10.04.2020 - 13.04.2020 4 Kombinovaná 14090 REZERVOVAT TERMÍN
18.09.2020 - 21.09.2020 4 Kombinovaná 14090 REZERVOVAT TERMÍN

CENA ZAHRNUJE

 • Leteckou přepravu Praha - Petrohrad - Praha (může být i Vídeň), vč. letištních tax
 • 3x ubytování se snídaní v hotelu 3* se snídaní
 • Místní, česky mluvící průvodce
 • Zajištění vyřízení vstupních víz
 • Všechny výlety uvedené v programu
 • Transfery a autobusová doprava během programu
 • Pojištění proti úpadku CK dle zákona č. 159/1999 sb.

CENA NEZAHRNUJE

 • Vstupy (cca 2000 Kč)
 • Další stravování
 • Cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu

Příplatky:

 • Cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu:
  • Do 15-ti let je cena 91 Kč
  • Od 15-ti let je cena 182 Kč
  • Nad 70 let je cena 364 Kč
 • Prodloužení programu - 1800 Kč
  • Ráno výlet do bývalého carského sídla Puškino (Carskoje Selo), jemuž dominuje monumentální Kateřinský palác - mistrovské barokní dílo v čele s pověstmi opředenou Jantarovou komnatou, která byla zničena nacisty během II. světové války a jejíž věrná kopie byla otevřena pro veřejnost v r. 2003. Odpoledne po návratu do Petrohradu návštěva Petropavlovské pevnosti, která je nejstarší dochovanou kamennou stavbou a místem posledního odpočinku Romanovců. Dále osobní volno, které můžete využít k plavbě po něvských kanálech.

REZERVACE

PODOBNÉ ZÁJEZDY

Pobytový s výletySENIOR 55+

Malování na azurovém pobřeží

CZK CENA ZÁJEZDU
 • 8490
Akční zájezdyPobytový s výlety

Relax na Korsice s výlety

CZK CENA ZÁJEZDU
 • 9990
CyklozájezdPobytový s výlety

Azurové pobřeží na kolech i bez

CZK CENA ZÁJEZDU
 • 9490