fbpx
+420 602 542 624 Zavolejte nám

Cyklo zájezdy

Cyklozájezdy nejen do jižní Francie.

Dovolená na míru

Zažijte s námi dovolenou Vašich snů!

Exotické zájezdy

Podívejte se s námi do exotických destinací po celém světě.

Pobytové & poznávací

Již skoro 30 let se zabýváme přípravou pobytových a poznávacích zájezdů po celém světě.

Školní zájezdy

Tisíce vypravených autobusů, stovky spokojených škol, desítky světových destinací...

Do Ománu za poznáním i relaxací

od 43900
CZK CENA ZÁJEZDU
POZNEJTE EXOTICKÝ A NEOKOUKANÝ OMÁN! ÚŽASNÁ ARCHITEKTURA, ORIENTÁLNÍ VŮNĚ A KOŘENÍ, NEJVĚTŠÍ PÍSEČNÁ POUŠŤ RUB AL CHÁLÍ, NESČETNÁ VÁDÍ, VYSOKÉ HORY I NEKONEČNÉ PLÁŽE. TO VŠE JE OMÁN. Čeká Vás...
REZERVOVAT

POPIS ZÁJEZDU

POZNEJTE EXOTICKÝ A NEOKOUKANÝ OMÁN! ÚŽASNÁ ARCHITEKTURA, ORIENTÁLNÍ VŮNĚ A KOŘENÍ, NEJVĚTŠÍ PÍSEČNÁ POUŠŤ RUB AL CHÁLÍ, NESČETNÁ VÁDÍ, VYSOKÉ HORY I NEKONEČNÉ PLÁŽE. TO VŠE JE OMÁN.

Čeká Vás dovolená vskutku luxusní!

 

INFORMACE O ZÁJEZDU:

 • Délka pobytu: 7 nocí / 9 dní
 • Po celou dobu zájezdu je k dispozici zástupce naší CK, který pro Vás zařídí fakultativní výlety, stejně jako další nestandardní služby.

 

UNIKÁTNÍ NABÍDKA - OFFROAD VARIANTA:

Tato varianta zahrnuje přepravu vozy s pohonem 4x4, které budeme sami řídit a díky kterým se dostaneme na jinak naprosto nedostupná místa (viz. program / fotogalerie). Díky této variantě, kterou nikdo jiný v ČR nenabízí, poznávání Ománu posuneme na jinou úroveň. Doporučujeme.

 • NOVĚ nabízíme klientům možnost řídit offroad po dobu konání zájezdu (podmínky po dohodě)

NEPŘEHLÉDNĚTE

Omán je momentálním trendem v cestovním ruchu!

Zaměřeno na autenticitu - nikoliv masová turistika.

Unikátní program s velkou přidanou hodnotou! Nikdo jiný nenabízí OFFROAD variantu.

 

GARANCE NEJNIŽŠÍ CENY NA TRHU!

PROGRAM

Tento zájezd je nejlepší volbou pro všechny, kteří chtějí poznat Omán, pohodlně cestovat a přesto si nešáhnout hluboko do kapsy!

Během tohoto programu bude i několik příležitostí na koupání, ať už v úchvatných Vadích nebo přímo v oceánu. Jedná se o perfektní kombinaci poznávání, adrenalinových zážitků a relaxace.

Děláme to lépe než ostatní!

 

1. Den,  Praha – Muscat

Odlet z Prahy do Muscatu. Po příletu do Muscatu přesun na půjčení aut a přejezd na ubytování. Večerní pěší prohlídka přístavní části Mutrah.

2. Den, Maskat

Ráno se zajedeme podívat do starého města. Projížďka po pobřeží až do východního Maskatu, resp. do Mutrah, kde budeme mít dost času si prohlédnout okolí pevností Al Mirani Fort, či Al Jalali Fort (není možný vstup dovnitř). Určitě nevynecháme ani sultánův ceremoniální palác – Al Alam Palace. Ve starém městě se budeme moci podívat i do místního nejvyhlášenějšího muzea – Bait al Zubair – se spoustou zajímavostí o historii Maskatu i celého Ománu. Odpoledne přejezd na koupání v indickém oceánu na plážích za městem. Případně volný program.

3. Den, Maskat

Ráno budeme pokračovat s poznáváním Maskatu. Vydáme se do centra města a navštívíme největší mešitu v Ománu, zasvěcenou sultánovi Kábúsovi bin Saídovi. Dále se podíváme i na vyhlášenou operní síň „Royal Opera House“, kde vcelku pravidelně vystupuje i česká filharmonie. Kolem poledne krátký přesun na koupání, tentokrát na vyhlášenou městskou pláž Qurum Beach. Odpoledne návrat na hotel a následná večeře na promenádě Mutrah.

Fakultativně lze místo koupání navštívit některé z Wadí poblíž Muscatu (např. Wadi Al Hawqayn, apod.).

4. Den, Maskat - Súr

Ráno odjezd na přehradu uprostřed pouště a hor – Wadí Dayqah Dam. Dále přejezd k přírodnímu krasovému útvaru Bimmah Sinkhole – laguně s průzračnou vodou, kde bude i možnost koupání. Dále budeme pokračovat do přírodní rezervace Wadí Shab, kde se loďkou (1 OMR) necháme převézt k turistické stezce vedoucí srkz tento úchvatný kaňon. Následná procházka je cca na 1,5 hodiny (každým směrem) v náročnějším terénu. Na konci turistické stezky možnost koupání mezi skalními masivy. Přejezd na ubytování do města Súr.

V offroad variantě  je možnost prodloužení o přejezd drsnou přírodou na Wadi Al Arbeieen. Turisty nedotčené vádí v pohoří Al Hajar. Tato změna je na úkor možnosti koupání v Bimmah Sinkhole.

5. Den, Súr

Dopoledne absolvujeme krátkou prohlídku města vč. nejzajímavějších památek jako např. hrad Sunaysilah, či dobová výrobna lodí Dhow. Po prohlídce přejezd na koupání v oceánu do oblasti Ras Al Jinz, kde večer bude možnost pozorovat Karety obrovské (8 OMR).

V offroad variantě se odpoledne místo koupání vydáme do Wadí Tiwi – nádherného, turisty téměř nedotčeného vádí, na konci kterého se nachází úchvatný vodopád s možností koupání. Cesta k vodopádu je velmi náročným trekkem, který nám každým směrem zabere cca 45minut. K vádí vede cesta sjízdná pouze s vozy 4x4, která je sama o sobě adrenalinovým zážitkem.

6. Den, Súr - Wahiba Sands

Dnes se pomalu začneme vracet zpět na západ. Cestou si uděláme zastávku v vcelku dobře přístupném a vyhlášeném Wadí Baní Khalid s množstvím průzračných jezírek a jeskyní. Určitě zde strávíme nějaký čas koupáním. Dále nás bude čekat přejezd na ubytování do Wahibské pouště u města Bidiyah. Před večeří možnost výstup na jednu z okolních dun, odkud budeme moci sledovat západ slunce.

V offroad variantě se na sledování západu slunce vydáme pouští dál od kempu. Cestou si užijeme i tzv. "dune bashing", tedy adrenalinové projíždění pouštních dun.

7. Den Wahiba Sands - Bahla

Ráno po snídani se vydáme dál na západ, směrem k bývalému hlavnímu městu Nazvá a dál kolem krásné horské vesničky Al Hamra s malebnou oázou až k jednomu z nejvyšších bodů pohoří Al Hajar – hoře Jebel Shams – odkud jsou nádherné výhledy do okolí (výjezd s místními průvodci za cca 8 OMR). Cestou se zastavíme u hradu Jabreen, který je jedním z mála zdobených hradů v Ománu. Návrat na ubytování do Bahly.

V offroad variantě se na horu Jebel Shams vydáme po vlastní ose.

8. Den Bahla – Maskat

Ráno nás bude čekat návštěva velmi významné pevnosti v této oblasti – Bahla Fort, která byla obehnaná přes 12km dlouhými hradbami a je jako jediná kulturní památka v Ománu zapsaná na seznamu UNESCO. Dále se přesuneme do Nazvá, kde si projdeme tržiště s vyhlášenou keramikou a určitě nevynecháme ani možnost si pořídit opravdový chandžar (tradiční ománskou dýku). Dále nás bude čekat přejezd zpět do Maskatu a ve večerních hodinách odlet zpět do ČR.

9. Den Praha

Odlet zpět do Prahy.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Omán je momentálním trendem v cestovním ruchu!

Zaměřeno na autenticitu - nikoliv masová turistika.

Unikátní program s velkou přidanou hodnotou! Nikdo jiný nenabízí OFFROAD variantu.

 

GARANCE NEJNIŽŠÍ CENY NA TRHU!

TERMÍN A CENY

TERMÍN OD - DO POČET DNŮ DOPRAVA CENA REZERVACE
23.09.2020 - 01.10.2020 9 Kombinovaná 43900 REZERVOVAT TERMÍN

CENA ZAHRNUJE

 • Letenky Praha – Maskat – Praha, vč. letištních poplatků a tax
 • 7x ubytování v hotelech kategorie 3*
 • 7x snídani
 • 1x oběd v místní restauraci
 • Přepravu klimatizovanými auty, vč. paliva
 • Zástupce CK po celou dobu pobytu
 • Pojištění CK proti úpadku dle zákona č. 159/1999 sb.

CENA NEZAHRNUJE

 • Stravování a spropitné
 • Vstupy a fakultativní výlety
 • Poplatek za vízum nutné pro vstup do Ománu (OMR 20 = cca 1200,- Kč)
 • Cestovní pojištění a pojištění léčebných výloh v zahraničí
 • Pojištění storna zájezdu

Příplatky:

 • OFFROAD VARIANTA - 3 500,- Kč
 • Jednolůžkový pokoj - cca 7 000,- Kč (přesná částka na vyžádání)

REZERVACE

PODOBNÉ ZÁJEZDY

GARANCE NEJNIŽŠÍ CENY

SAE a Omán křížem krážem

CZK CENA ZÁJEZDU
 • 59900