fbpx

Florencie, Řím, Benátky

od 7490
CZK CENA ZÁJEZDU
OBLÍBENÝ OKRUH PO NEJKRÁSNĚJŠÍCH MÍSTECH ITÁLIE. SEZNAMTE SE S ITALSKOU HISTORIÍ.   Poznávací zájezd do Itálie míří do největších italských klenotů - města na kanálech Benátek, renesanční perly Toskánska Florencie...
REZERVOVAT

POPIS ZÁJEZDU

OBLÍBENÝ OKRUH PO NEJKRÁSNĚJŠÍCH MÍSTECH ITÁLIE. SEZNAMTE SE S ITALSKOU HISTORIÍ.

 

Poznávací zájezd do Itálie míří do největších italských klenotů - města na kanálech Benátek, renesanční perly Toskánska Florencie i do metropole Itálie tedy do Říma s mnoha antickými památkami a slavnými Vatikánskými muzei.

Během tohoto okruhu se seznámíte s těmi nejzajímavějšími místy Itálie s historií sahající tisíce let zpátky.

 

STRUČNÝ POPIS JEDNOTLIVÝCH MÍST

Benátky - tvoří naprosto nejdůležitější turistický cíl, ležící na severním pobřeží Jaderského moře. Svou romantickou polohou a neopakovatelným šarmem lákají statisíce turistů z celého světa. Jejich historické, umělecké a kulturní dědictví z nich činí světové kulturní centrum. Nachází se zde několik veledůležitých muzeí a galerií celého lidstva. Během roku se zde také odehrává několik velkých slavností a festivalů.

Benátky, hlavní město oblasti Veneto , mají přes 360 000 obyvatel, z toho však jen okolo 56 tisíc žije v historických Benátkách na ostrovech v laguně, zbytek žije na pobřeží v Benátkách-Mestre (Venezia – Mestre). Tato část tvoří průmyslové a dopravní centrum, novou část města. Historické Benátky se rozkládají na 121 ostrovech a ostrůvcích, které spojuje 435 mostů a protíná 170 kanálů.

 

Florencie - hlavní město italského Toskánska, leží na řece Arno a světoznámá je především díky své architektuře a umění z dob středověku a renesance. Dá se dokonce říci, že ve městě se nachází až třetina všech kulturních pokladů Itálie. Ve středověku byla Florencie centrem obchodu a umění a také jedním z nejbohatších měst vůbec, proto byla přezdívána “Athény středověku”. Největší rozkvět ale zažívalo město až v 15. a 16. století, kdy zde vznikla renesance a k moci se dostal rod Medicejských. V letech 1865 až 1870 byla Florencie dokonce hlavním městem celého Italského království.

Historické centrum města, které je od roku 1982 na seznamu UNESCO, ročně přitahuje milionyturistů, kteří se sem rádi vracejí. Florentská architektura je totiž skutečně impozantní a doplněná nesmírně cennými uměleckými skvosty z města dělá jedno z největších lákadel v celé Itálii a v Evropě vůbec. Obyvatelé Florencie jsou sice vůči turistům rezervovanější a méně důvěřiví než obyvatelé většiny Itálie, ale i tak vám rádi poradí a pomohou například s orientací v ohromném množství památek.

 

Řím - je hlavní město Itálie a jednou z významných světových metropolí. Rozkládá se na obou březích řeky Tibery v oblasti Lazio v regionu Campagna di Roma. Podle historických pramenů vznikl Řím přibližně mezi 10. a 8. stoletím př. n. l. a podle legendy byl založen bratry Romulem a Remem, které odkojila a vychovala vlčice.

Je to město, ve kterém si každý najde „to svoje“. Můžete si vybrat starověký Řím a jeho císařské ruiny, katolický Řím a jeho Vatikán a chrámy, renesanční město Michalangela a Raffaela, barokní město město Berniniho a Borrominiho nebo moderní metropoli plnou luxusních butiků a kaváren s průmyslovým předměstím a výškovými domy. Ať už se rozhodnete poznat jednu nebo všechny tváře Říma, věřte, že je  nelze oddělit, vždy poznáte alespoň něco i z těch ostatních.

V samotném srdci Říma se nachází Vatikán, který je díky své rozloze jeden kilometr čtvereční nejmenším státem světa.

V Říme najdete bezpočet překrásných historických památek. Mezi ty nejznámější patří Římské Koloseum, Vatikán, Bazilika sv. Petra, Španělské schody, Villa Borghese, Pantheon, Forum romanum, Fontána di Trevi, Piazza Navona, a další.

 

Vatikán - nejmenší stát na světě, leží v západní části Říma na pahorku Monte Vaticano. Vatikán je sídlem papeže již po mnoho staletí.

Svého vrcholu dosáhl ve středověku, neboť papežové měli právo korunovat císaře Římské říše. Po sjednocení Itálie byl papežský stát připojen k italskému království až do r. 1929, kdy Itálie a Vatikán uzavřeli konkordát, tj. soubor lateránských smluv, podle kterých byl ustanoven v rámci Říma městský stát v jeho dnešních hranicích.

Vatikán má všechny náležitosti státu: banku, peníze, rozhlas, vlastní noviny, známky, železniční stanici a vojsko (tzv. švýcarská garda, která je osobní stráží papeže a jejíž uniformy navrhl slavný renesanční umělec Michelangelo). Dominantou Vatikánu je především bazilika sv. Petra. Další významnou památkou je Sixtinská kaple – toto monumentální dílo je považováno za jeden z vrcholů světového umění. Velkolepá jsou i Vatikánská muzea plná umění z různých kultur a století.

Jedná se o církevní stát, jehož vládce představuje doživotně zvolený papež, který již od návratu papeže z Avignonu roku 1377 sídlí v Apoštolském paláci. Volen je na konkláve v Sixtinské kapli a připadá mu moc jak zákonodárná, tak soudní. Navíc je biskupem Říma a hlavou římsko-katolické církve.

Vatikán začal růst kolem pahorku na pravém břehu řeky Tibery, zvaném Vaticanus Mons. Toto pojmenování vzniklo ze starolatinského slova vates, tedy věštec, a dokládá, že tu už v době římské stála věštírna. Právě v těchto místech byl pohřbený svatý Petr, umučený v nedalekém cirku. Roku 313 věnoval toto území císař Konstantinus papeži Miltiadovi, který zde zbudoval křesťanskou baziliku, a o dvě století později tu vyrostl papežský palác.

Území Vatikánu, obehnané z větší části historickou hradbou, se rozkládá uprostřed Říma na pozemku o velikosti 44 ha. Sestává z baziliky svatého Petra, Náměstí svatého Petra, Apoštolského paláce, Vatikánských muzeí, Vatikánských zahrad a přilehlých budov, ale patří k němu i čtyři exteritoriální baziliky a papežské letní sídlo v Castel Gandolfu.

NEPŘEHLÉDNĚTE

VÍTE, ŽE?

Právě ve Florencii nalezl da Vinci to nejlepší světlo na zachycení výrazu Mony Lisy?

Z některých míst v Toskánsku je vidět až na Korsiku?

Vyhlášený londýnský mramorový oblouk je z toskánského mramoru?

PROGRAM

V programu jsou zahrnuty prohlídky FlorencieŘímaVatikánuBenátek a dalších krásných míst.

 

1. den
Odjezd v odpoledních hodinách z ČR do Itálie - Florencie.

2. den
V ranních hodinách příjezd do Florencie, středověkého města umění a architektury. Pěší procházka přes Ponte Vecchio – slavný most zlatníků, ke starému paláci, Dómu S. Maria del Fiore, baptisteriu a vyhlášenému náměstí Republica. Zájemci mohou navštívit známou galerii Uffizi se sbírkami rodu Medici. Navečer odjezd na ubytování (v okolí Florencie).

3. den
Po snídani odjezd do Říma. Cestou navštívíme skvost Toskánska, město Siena s údajně nejkrásnějším náměstím světa - Piazza del Campo. Kostel San Domenico, sanktuárium svaté Kateřiny, Dóm. Kolem poledne se vydáme na cestu do Říma. Cestu zvolíme podél Tyrhénského moře. Podle počasí možnost si na dohled od ostrova Elba i zaplavat. K večeru odjezd na ubytování (v okolí Říma).

4. den
Po snídani prohlídka Říma, odjezd autobusem ke stanici metra, odkud jsme za pár minut v centru Říma a vyhneme se tak ranním dopravním zácpám. Cestou k metru projedeme moderní čtvrtí E. U. R., vybudované za vlády Mussoliniho. Návštěva Vatikánského státu. Náměstí Sv. Petra, prohlídka chrámu Sv. Petra, možnost vstupů do krypty s hroby mnoha papežů, výstup na kopuli chrámu Sv. Petra, Andělský hrad a samozřejmě vatikánská muzea a Sixtinská kaple. Individuální volno. Návrat na ubytování (v okolí Říma).

5. den
Prohlídka Říma – antika.  Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, Benátské náměstí, Trajánův sloup, Fontána di Trevi, Španělské schody, náměstí Colonna, parlament, náměstí Navona. Ve večerních hodinách ubytování (na cestě mezi Římem a Benátkami).

6. den
Brzy ráno odjezd směr Benátky – Punta Sabione. Po příjezdu do přístavu Punta Sabione v Benátské laguně se lodí přepravíme přímo na náměstí Sv. Marka v Benátkách. Kanál Grande, Dóžecí palác, bazilika. Navečer lodí zpět k autobusu, tranzit do ČR.

7. den
V ranních hodinách příjezd zpět do ČR.

NEPŘEHLÉDNĚTE

VÍTE, ŽE?

Právě ve Florencii nalezl da Vinci to nejlepší světlo na zachycení výrazu Mony Lisy?

Z některých míst v Toskánsku je vidět až na Korsiku?

Vyhlášený londýnský mramorový oblouk je z toskánského mramoru?

TERMÍN A CENY

TERMÍN OD - DO POČET DNŮ DOPRAVA CENA REZERVACE
01.05.2019 - 07.05.2019 7 Autobusová 7490 REZERVOVAT TERMÍN
21.09.2019 - 27.09.2019 7 Autobusová 7490 REZERVOVAT TERMÍN

CENA ZAHRNUJE

 • Dopravu klimatizovaným autobusem
 • 4x ubytování v mobilhomech nebo chatkách
 • Služby zástupce CK po celou dobu pobytu
 • Pojištění proti úpadku CK dle zákona č. 159/1999 Sb.

CENA NEZAHRNUJE

 • Pojištění léčebných výloh a storna (doporučujeme uzavřít individuálně)
 • Vstupy
 • Stravování a spropitné

Příplatky:

 • Místenka v autobuse - 200,- Kč
 • Jednolůžkový pokoj - 2190,- Kč

FOTOGALERIE

K tomuto zájezdu není k dispozici žádná videodokumentace.

REZERVACE

PODOBNÉ ZÁJEZDY

Akční zájezdyPoznávací

Paříž, Versailles a Normandie

CZK CENA ZÁJEZDU
 • 7190
Akční zájezdyPoznávací

Jihozápadní Anglie a Londýn

CZK CENA ZÁJEZDU
 • 9990
CyklozájezdPobytový s výlety

Azurové pobřeží na kolech i bez

CZK CENA ZÁJEZDU
 • 7790
Akční zájezdyCyklozájezd

Francouzská riviéra na kolech i bez

CZK CENA ZÁJEZDU
 • 7790
Akční zájezdyPobytový s výlety

Relax na Korsice s výlety

CZK CENA ZÁJEZDU
 • 9990