fbpx

Jižní Wales a Londýn

od 9890
CZK CENA ZÁJEZDU
TENTO ZÁJEZD KLOUBÍ DOHROMADY OBLÍBENÝ PROGRAM LONDÝN A JEHO OKOLÍ S NÁVŠTĚVOU JIŽNÍHO WALESU A UNIVERZITNÍCH MĚST. TOHLE JE ANGLIE JINAK!   V programu je zahrnuta návštěva míst jako Bath, Stonehenge, Tintern...
REZERVOVAT

POPIS ZÁJEZDU

TENTO ZÁJEZD KLOUBÍ DOHROMADY OBLÍBENÝ PROGRAM LONDÝN A JEHO OKOLÍ S NÁVŠTĚVOU JIŽNÍHO WALESU A UNIVERZITNÍCH MĚST. TOHLE JE ANGLIE JINAK!

 

V programu je zahrnuta návštěva míst jako BathStonehenge, Tintern Abbey, Chepstow CastleBristolRhosilli BayCardiffStratford-upon-AvonOxfordWindsor a další. Na závěr je připravena prohlídka všech nejdůležitějších a nejznámějších míst Londýna

 

Krásný okruh, během kterého navštívíme ty nejkrásnější místa z jižního Walesu a okolí Londýna. Ubytování je zajištěno ve měste Bath / Bristol, s vyjímkou posledního dne, a odtud se hvězdicovitě vyjíždí na jednotlivé výlety. Z jižního Walesu se podíváme do Cardiffu, hlavního města Walesu, či do zátoky Rhosilli Bay typické vysokými útesy nad drsným a sklanatým pobřežím.

Během zájezdu samozřejmě navštívíme lázeňské město Bath, dále rodiště W. Shakespeara Stratford-upon-Avon nebo Oxford s jeho rozlehlými a architektonicky úchvatnými kolejemi. Podíváme se i na jedno ze tří oficiálních sídel anglické královny a zároveň druhý největší obývaný hrad na světě - hrad Windsor. Při okruhu jako je tento je samozřejmostí i návštěva asi nejznámějšího pravěkého monumentu - Stonehenge. Zájezd zakončíme celodenní prohlídkou Londýna se všemi tolik typickými místy a památkami jako je Greenwich, Westminster Abbey, Trafalgar Square, Piccadilly Circus, a další.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Ideální varianta pro ty, kteří nechtějí poznat pouze Londýn, ale i mnohem odlehlejší místa Anglie.

Wales je velmi atypický a rozhodně stojí za návštěvu!

Unikátní program CK Doltour. Program jako tento jinde nenajdete!

PROGRAM

V programu je zahrnuta návštěva míst jako BathStonehenge, Tintern Abbey, Chepstow CastleBristolRhosilli BayCardiffStratford-upon-AvonOxfordWindsor a další. Na závěr je připravena prohlídka všech nejdůležitějších a nejznámějších míst Londýna

 

1. den 
Odjez z ČR do Anglie (čas odjezdu bude různý pro jednotlivá sběrná místa). Cestou eurotunel / trajekt v brzkých ranních hodinách.

2. den
Přejezd do Bath, prohlídka lázeňského města, Roman Bath – prohlídka bývalých římských lázní, opatství Bath, náměstí The Circus  a Royal Crescent s georgiánskými domy. Odjezd na ubytování do Bath.

3.  den
Ráno odjezd ke Stonehenge – jednomu z nejslavnějších pravěkých monumentů. Poté přejezd do městečka Chepstow, zastávka u hradu Chepstow Castle vypínajícího se na skále, který v minulosti střežil hranice mezi Walesem a Anglií.  Poté prohlídka monumentálního opatství Tintern Abbey. Při cestě zpět krátká zastávka v Bristolu -  procházka historickým centrem města (loď SS Great Britain, bristolská katedrála, kostel Saint Mary Redcliffe, Kaple Tří králu, či vánoční ulice Christmas Steps). Návrat na ubytování do Bath.

4.  den
Ráno odjezd do  Caerphilly Castle – prohlídka romantické zříceniny hradu ze 13. stol. se šikmou kruhovou věží. Dále přejezd do Rhossilli Bay – nejjižnější části poloostrova Gower, procházka po místní vyhlášené písečné pláži. Možnost i krátké procházky po útesech nad mořem. Během cesty zpět zastávka v Cardiffu s prohlídkou starého  města se středověkým hradem ze 14. st. a katedrálou sv. Davida . Návrat na ubytování do Bath.

5.  den
Ráno  odjezd do Stratfordu – malebného historického městečka a rodiště Williama Shakespeare. Uvidíme zde hrázděné domy ze 16. a 17. stol. i další památky spjaté s tímto slavným rodákem. Možná je i návštěva jeho rodného domu. Poté přejezd do Oxfordu – pěší prohlídka města, vč. univerzitního areálu nejrozsáhlejší koleje Christ Church College, Bodleyovy knihovny, či rotundy Radcliffe Camera. Dále odjezd do královského města Windsor. Dle zájmu možnost absolvovat prohlídku hradu a kaple sv. Jiří. Večer přejezd na ubytování do Londýna.

6.  den
Celodenní prohlídka Londýna. Dopoledne prohlídka čtvrti Greenwich, procházka kolem Královské observatoře a dál největším londýnským parkem až k národnímu muzeu námořnictví. Možnost prohlídky nejslavnějšího čajového klipru - Cutty Sark. Poté přejezd lodí do části města City of Westminster a procházka centrem (Westminster Abbey, Houses of parliament, Whitehall, Buckinghamský palác, Trafalgar Square, Piccadilly Circus, Covent Garden). V podvečer možná projížďka na London Eye, případně volný čas na nákupy na Oxford street.
Ve večerních hodinách odjezd na eurotunel / trajekt a návrat do ČR.

7.  den
V dopoledních hodinách příjezd do ČR.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Ideální varianta pro ty, kteří nechtějí poznat pouze Londýn, ale i mnohem odlehlejší místa Anglie.

Wales je velmi atypický a rozhodně stojí za návštěvu!

Unikátní program CK Doltour. Program jako tento jinde nenajdete!

TERMÍN A CENY

TERMÍN OD - DO POČET DNŮ DOPRAVA CENA REZERVACE
04.05.2019 - 10.05.2019 7 Autobusová 9890 REZERVOVAT TERMÍN
09.05.2019 - 15.05.2019 7 Autobusová 9890 REZERVOVAT TERMÍN
05.10.2019 - 11.10.2019 7 Autobusová 9890 REZERVOVAT TERMÍN

CENA ZAHRNUJE

 • dopravu klimatizovaným autobusem
 • 4x ubytování v hotelech turistické kategorie se snídaní
 • služby průvodce
 • pojištění proti úpadku CK dle zákona č. 159/1999 Sb.

CENA NEZAHRNUJE

 • Vstupy (seznam vstupů na vyžádání)
 • Cestovní pojištění a pojištění léčebných výloh
 • Příplatek za plnou penzi (oběd formou balíčku)

Příplatky:

 • Příplatek za polopenzi / plnou penzi - cena na vyžádání

FOTOGALERIE

VIDEO PRO TENTO ZÁJEZD NENÍ K DISPOZICI.

REZERVACE

PODOBNÉ ZÁJEZDY

Akční zájezdyPobytový s výlety

Relax na Korsice s výlety

CZK CENA ZÁJEZDU
 • 9990
Akční zájezdyPoznávací

Jihozápadní Anglie a Londýn

CZK CENA ZÁJEZDU
 • 9990
Poznávací

Paříž

CZK CENA ZÁJEZDU
 • 4690
CyklozájezdPobytový s výlety

Azurové pobřeží na kolech i bez

CZK CENA ZÁJEZDU
 • 7790
Akční zájezdyPobytový s výletySENIOR 55+

Relaxace na Azurovém pobřeží

CZK CENA ZÁJEZDU
 • 6190