Kouzelná Provence – poznávací

od 6990
CZK CENA ZÁJEZDU
Výběr termínu je jen na Vás. V případě zájmu Vám program upravíme na míru! Doporučujeme prodloužení "Verdonský kaňon"   OKRUH PO PROVENCE S POBYTEM NA RIVIÉŘE. 5 NOCÍ. Provence, jedna z...
 • ZEMĚ POBYTU: Francie
 • TERMÍN ZÁJEZDU: 1.1.2018 - 31.12.2018 DALŠÍ TERMÍNY
REZERVOVAT

POPIS ZÁJEZDU

 • Výběr termínu je jen na Vás.
 • V případě zájmu Vám program upravíme na míru!
 • Doporučujeme prodloužení "Verdonský kaňon"

 

OKRUH PO PROVENCE S POBYTEM NA RIVIÉŘE. 5 NOCÍ.

Provence, jedna z neodolatelných oblastí Francie, se rozkládá na jihovýchodě země galského kohouta. Z geografického hlediska se táhne od sněhem pokrytých vrcholků jižních Alp až k rovinám Camargue a pobřeží Středozemního moře. Tyto přírodní hranice obepínají krajinu roklí a kaňonů, levandulových polí a sluncem zalitých pláží.

Dávné hranice Provence dodnes symbolicky hlídají opevněná města a vrcholky kopců jsou posety vesnicemi, které své polohy využívaly k ochraně před nepřátelskými útoky. Vnitrozemí Provence si i přes množství návštěvníků dokázalo zachovat svůj nenapodobitelný charakter. Dodnes zde najdete řadu památek připomínajících místní nejstarší obyvatele, Řeky, Římany, ale také nájezdné Saracény. Svou stopu tu zanechali schizmatičtí papeži i místní vládcové, kteří často měnili spojence.

Provence je krajem, který svou barevností již dávno okouzlil řadu malířů. Modré nebe, fialové lány levandule, žluté, modré a oranžové fasády domů prozářené sluncem, které zde svítí v průměru 300 dnů v roce, vás okouzlí i dnes.

Provence je spojena s teplem, vůní levandule, dobrým jídlem a vínem. Regionálním pokrmům z mořských ryb a jehněčího masa dodávají chuť a vůni růžový česnek, černé olivy, artyčoky a houby, i směs rozmarýnu a tymiánu.

NEPŘEHLÉDNĚTE

PROGRAM

Program zájezdu:

Odjezd z Prahy v odpoledních hodinnách.

V programu jsou zahrnuty prohlídky Avignon, St. Tropez, Port Grimaud, Verdon, Cannes, Nice, Antibes, Monaco a dalších krásných měst.

 

1. den 

Odjezd v odpoledních hodinách do Francie - Avignonu.

2. den 

Ráno příjezd do Avignonu (9 hodin pauza) - Papežský palác, most, staré město a další. Dále přes Pont du Gard - jeden z nejkrásnějších římských akvaduktů, který je symbolem této oblasti. Večer přejezd na ubytování.

3. den

Po snídani přejezd do Arles – původně galského města, které brzy dosáhlo velkého významu a soutěžilo s Massalií (Marseille) o prestiž v obchodu. Dále se vydáme do Les Beaux - opevněné hradní sídlo pánů z Beaux s unikátně dochovanou středověkou vesničkou pod hradem, v které strávíme část dne. Následně přejezd na prohlídku do města Aix en Provence – během prohlídky uvidíme pozůstatky hradeb, Katedrálu Saint-Sauveur stavěnou déle než 1300 let, takže spojuje tři různé architektonické styly do jednoho, dále Les Thermes Sextius, postavené na starověkých románských lázních, Cours Mirabeau se svojí vyhlášenou alejí platanů a další nejzajímavější místa. Odjezd na ubytování.

4. den 

Po snídani odjezd do St. Tropez, prohlídka světoznámého letoviska s četnickou stanicí - Gendarmerie, Citadela, přístav jachet a další. Přejezd do lagunového městečka Port Grimaud -  „francouzských Benátek“. Prohlídka unikátního městečka, postaveného na umělých ostrůvcích s možností projížďky lodí po kanálech. Cestou na ubytování krátká zastávka ve Fréjus. Odjezd na ubytování.

5. den 

Po snídani odjezd do lázeňského města Cannes - Festivalový palác, Boulevard le Croisette, kopec Le Suquet, na kterém stojí i staré město a je z něj úchvatný pohled na celou zátoku a přilehlé Lerinské ostrovy. Dále prohlídky měst Vallories, Antibes a Nice s Anglickou promenádou, starým městem, Le Château, Hotel Negresco, Cours Saleya a dalšími zajímavostmi. Návrat na ubytování přes městečko Vence.

6. den 

Volný den v oblasti ubytování. Můžete navštívit Marineland - jeden z největších zábavních parků v Evropě, uvidíte úchvatná představení se cvičenými kosatkami, delfíny a lachtany. V areálu se nachází námořní muzeum, akvárium s medúzami a rybkami, pavilon se žraloky s podvodním skleněným tunelem a vojenská expozice spojeneckého vylodění ve Francii. Nezapomenutelným zážitkem je noční laserová a světelná show s kosatkami a delfíny doplněná úžasným hudebním doprovodem. Případné alternativy programu dle zájmu a počasí. Návrat na ubytování.

7. den 

Ráno ukončení ubytování, odjezd do Monackého knížectví, pěší prohlídka Knížecího paláce, Oceánografického muzea, okruhu Formule 1, přístavu, kasina Monte Carlo a dalších nejznámějších míst. V odpoledních hodinách odjezd zpět do ČR.

8. den 

V dopoledních hodinách příjezd do ČR.

NEPŘEHLÉDNĚTE

TERMÍN A CENY

TERMÍN OD - DO POČET DNŮ DOPRAVA CENA REZERVACE
1.1.2018 - 31.12.2018365autobusová6990REZERVOVAT TERMÍN

CENA ZAHRNUJE

 • Doprava klimatizovaným autobusem
 • 1x ubytování v hotelu**
 • 4x ubytování v mobilhomech po 4 osobách
 • Průvodce CK
 • Pojištění CK proti úpadku

CENA NEZAHRNUJE

 • Pojištění léčebných výloh v zahraničí
 • Ložní prádlo, ručníky a hygienické potřeby – nutno vzít s sebou
 • Vstupy
 • Cestovní pojištění a pojištění léčebných výloh

Příplatky:

Závěrečný úklid - 25-50EUR / mobilhome (v případě, že jej neprovede klient)

Ložní prádlo - 20EUR / mobilhome (nutno objednat předem)

+ 1 den – Verdonský kaňon / + 900,- Kč

(Možné i jako varianta místo 6. dne, s doplatkem 500,- Kč)

 

FOTOGALERIE

REZERVACE

PODOBNÉ ZÁJEZDY

Školní jazykový kurz – Füssen, Německo

CZK CENA ZÁJEZDU
 • 8590

To nejkrásnější z Riviéry

CZK CENA ZÁJEZDU
 • 5950

Královský Londýn a Windsor

CZK CENA ZÁJEZDU
 • 6490

Azurové pobřeží autobusem

CZK CENA ZÁJEZDU
 • 8900,-
Akční zájezdyLast minute

Relaxace na Azurovém pobřeží Kemp Azur Rivage ****

CZK CENA ZÁJEZDU
 • 7990

Florencie, Řím, Benátky

CZK CENA ZÁJEZDU
 • 7490

Londýn, Stonehenge a Oxford

CZK CENA ZÁJEZDU
 • 7990
Poznávací

Objevte krásy azurového pobřeží!

CZK CENA ZÁJEZDU
 • 6590

Bretaň a Normandie

CZK CENA ZÁJEZDU
 • 7450