fbpx

Lago di Garda a Dolomity

od 5590
CZK CENA ZÁJEZDU
OBLÍBENÝ OKRUH PO NEJKRÁSNĚJŠÍCH MÍSTECH SEVERNÍ ITÁLIE. KRÁSNÁ KOMBINACE POZNÁVÁNÍ MÍSTNÍ KULTURY A ÚCHVATNÉ PŘÍRODY. Tento poznávací zájezd míří do oblasti Dolomit, které nadchnou jak úžasnou přírodou, tak např. horským...
REZERVOVAT

POPIS ZÁJEZDU

OBLÍBENÝ OKRUH PO NEJKRÁSNĚJŠÍCH MÍSTECH SEVERNÍ ITÁLIE. KRÁSNÁ KOMBINACE POZNÁVÁNÍ MÍSTNÍ KULTURY A ÚCHVATNÉ PŘÍRODY.

Tento poznávací zájezd míří do oblasti Dolomit, které nadchnou jak úžasnou přírodou, tak např. horským střediskem Cortina d'Ampezzo, kde se v roce 1956 odehrávaly olympijské hry. Během zájezdu se podíváme i do okolí asi nejznámějšího italského jezera Lago di Garda, vč. návštěvy tradičních městeček jako Malcesine, či Sirmione. Nevynecháme ani zájezd do Verony, která se právem může přezdívat "královna severní Itálie".

Během zájezdu uvidíte: Lago di Garda, Varone, Rivadel Garda, Monte Brione, Malcesine, Monte Bonde, Sirmione, Rocca Scaligera, Catullova jeskyně, Verona, Piazza delle Ebe, Maffei, Piazza dei Signori, Padova, Prato della Vale, bazilika Sv. Antonína, Cortina d'Ampezzo, Misurina, či Tre Cime di Lavaredo.

Čeká Vás dovolená vskutku luxusní.

 

 • Různé (i neuvedené) termíny k dispozici na vyžádání!
 • Doporučujeme prodloužení "Švýcarská jezera"

 

STRUČNÝ POPIS JEDNOTLIVÝCH MÍST

Dolomity - jsou součástí alpského pohoří a rozkládají se na severovýchodě Itálie, na východ od Bolzanské kotliny. Jejich rozloha je 4750 km2 a jsou ohraničeny řekami Piava a Rienz. Největší řekou, která tudy protéká je však Adige pramenící pod sedlem Reschenpass. Pohoří se rozkládá na území tří italských provincií: Bolzano, Belluno a Trento. Díky své nádherné zachovalé přírodě a zajímavě tvarovaným vrcholkům, patří celá tato horská oblast mezi nejkrásnější v zemi. Pohoří nemá jednotný hřeben a skládá se z několika menších horských skupin. Pro Dolomity jsou typické ostré skalní štíty, rozeklané hřebeny a věžovité vrcholy. Nejvyšší horou Dolomit je masív Marmolada vysoký 3343 metrů nad mořem. Dolomity jsou protkány také řadou hlubokých údolí, z nichž geologicky nejzajímavější je Fassatal. Turisticky nejpřitažlivější a nejmalebnější je však údolí Ampezztal táhnoucí se podél řeky Boite.  Mezi známá dolomitská jezera patří Lago di Misurina, Lago di Braies a Toblacher See. Jedinečná je také místní flóra a fauna, z níž mnoho druhů zde našlo své poslední útočiště. Svůj domov zde má například medvěd hnědý, kamzíci, kozorožci, svišti a mnoho dalších drobných živočichů.

V těchto horách jsou téměř nevyčerpatelné možnosti pro pěší turistiku, trekking, horolezectví, zimní sporty a další aktivity pod širým nebem. Jsou protkány množstvím značených turistických stezek nejrůznějších délek a obtížností. Dolomity jsou také oblíbené kvůli svému množství zajištěných cest, kterým se říká „via ferrata“ a které zde mají dlouholetou tradici. Tyto zajištěné cesty pomáhají návštěvníkům Dolomit se pohybovat v jinak nepřístupném horském terénu. Hlavním turistickým centrem je Rocca Pietore.

 

Lago di Garda -  je největší jezero v Itálii, ležící mezi pásmem Alp a Pádskou nížinou v nadmořské výšce 56 metrů. Severní úzká a dlouhá část Lago di Garda připomíná fjord, který obklopují hřebeny hor vysoké až 2 tisíce metrů. Jižní část, která je výrazně širší je tvořena morénovými zbytky. Rozloha jezera Garda je 370 km2, přičemž maximální šířka činí 17,2 km. Délka činí impozantních 51,6 km. Největší hloubka je změřena 346 metrů, což řadí toto jezero na třetí místo v Itálii. Na jezeře je rozvinutá vodní doprava.

Díky mnoha proudům a vlnám je tato destinace velmi vyhledávaná všemi milovníky vodních sportů. Každý si zde může dosyta užít windsurfingu, plachtění, veslování nebo sportovního rybaření. Okolí je vhodné taktéž pro turistiku či cyklistiku, in-line bruslení, horolezectví na tzv. ferratách (přesně vymezených "cestách"), jízdu na koni, tenis a golf a další druhy sportů, včetně těch plážových.

Jezero Lago di Garda je chráněno ze severu před vpády studeného vzduchu vysokými horami a tak k němu proniká teplý vzduch od jihu "Ora". Díky tomu Lago di Garda vytváří ideální podmínky pro surfování a v okolí jezera rostou typicky středomořské rostliny, jako cypřiše, oleandry, olivovníky, cedry a místy dokonce palmy.

Největší města na břehu jsou Desenzano del Garda, Riva del Garda a Salo a na pobřeží jezera najdete spoustu rekreačních zařízení. Milovníky cyklistiky nadchne nová cyklostezka, díky níž odhalíte krásy horských štítů, rovin podél vinohradů, světoznámé jablečné sady i středověké hrady. Čekají zde pozvolná i strmá stoupání a sjezdy.

Rozlehlé území v okolí největšího italského jezera Lago di Garda představuje chaotický labyrint horských celků a masivů. Hory nijak neomračují svou výškou, ale převýšení nad okolními údolími je častokrát větší než 2 000 metrů! Hory se dělí na tři základní skupiny. Brescianské Alpy na západě (MonteCaplone), nejvyšší Cadria (Monte Cadria) a na východě Lago di Garda masiv Monte Baldo (Cima Valdritta).

Na jihu jezera se nachází 4 km dlouhý poloostrov Sirmione, jehož přístup střeží mohutný gotický hrad Scaligerů ze 13 století. Na tomto poloostrově se také nachází zbytky patrně podlaží honosné vily či římských lázní z 1. století.

Oblast v okolí jezera Lago di Garda je právem nazývána zahradou Itálie. Nad největším, ale i nejkrásnějším jezerem v Itálii se tyčí strmé vápencové stěny Gardských hor. Jsou protkány množstvím cest a stezek, které jsou památkami na krvavé boje I. světové války. Mnohé z těchto stezek lze využít při stoupání k vrcholům, a tak poznat nejzajímavější zajištěné cesty této nádherné krajiny. Po návratu z hor čeká turisty příjemná relaxace na březích jezer a prohlídka známého lezeckého centra Arco a historického města Riva del Garda.

Zábavy si u Lago di Garda užijete dosyta. Pokud by vám však nestačilo lenošení na pláži, procházky městem či sportování, můžete se zabavit v některém ze zábavních (Gardaland, Movieland) či vodních (CanevaWorld, Picoverde Parco Acquatico, Riovalli Acquasplash) parků.

 

Verona - město Verona ve světě nejvíce proslavil legendární tragický příběh o velké lásce, Romeo a Julie, od Shakespeara. Nejen to však v tomto městě stojí za zmínku! Verona je krásné město patřící na seznam světového dědictví UNESCO, které naleznete asi jen 100  kilometrů od Benátek a asi 30 kilometrů od největšího italského jezera Lago di Garda. Městem protéká druhá nejdelší italská řeka Adige, která významně ovlivnila celý ráz města. Jde o krásné místo, v němž v současné době žije na 250 000 obyvatel a ročně se zde zastaví statisíce turistů.

Verona je nádherné město s dlouhou historií, jehož počátky sahají až do doby keltské a etruské. Významný rozvoj město zaznamenalo s příchodem Římanů, a to natolik, že již ve starověku byla Verona významným dopravním i obchodním uzlem a také uměleckým centrem. Díky řece Adige bylo město úzce spjato s vodou, o čemž svědčí četné mlýny, lisovny olivového oleje i kláštery, které se u ní nacházely a měly právo vodu využívat. V průběhu několika století se tu vystřídali Benátčané, Francouzi i Habsburkové. Každý z nich se nějakým způsobem podílel na podobě současné Verony. Město naplnili kostely, antickými stavbami, renesančními a barokními paláci, divadly, dobrým vínem, typicky italskou romantikou, jedinečnou hudbou i turisty z celého světa. Verona však rozhodně stojí za víc, než jen povídání, stojí za návštěvu a nejlépe s CK DOLTOUR.

 

Cortina d´Ampezzo - je lyžařské středisko v Dolomitech, kde se nachází mnoho restaurací a barů. Díky zimní olympiádě v r. 1956 se zde nachází sportovní vybavení pro milovníky zimních sportů. V létě je středisko vhodnou základnou pro pěší túry.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Jedná se o neobvyklý zájezd. Cestujte jinam než ostatní.

Možnost prodloužení o 2 dny  - Švýcarská jezera.

Kombinace kultury i přírody.

PROGRAM

Vychutnejte si tento poznávací zájezd do oblasti severní Itálie. Projedeme si oblast Dolomity i okolí jednoho z nejslavnějších jezer Lago di Garda a nevynecháme ani věhlasnou Veronu.

Všichni mají Dolomity spojené hlavně se zimní dovolenou, ale tato destinace je naprosto ideální ke strávení nejen aktivní letní dovolené. Tento poznávací zájezd Vás rozhodně potěší!

 

1. Den
Odjezd z ČR ve večerních hodinách.

2. Den

Ráno příjezd k jezeru Lago di Garda. Fascinující podívanou nabídne unikátní jeskynní vodopád Varone, jehož voda padá v několika kaskádách do 73 m hlubokého kotle. Poté přejedete do Riva del Garda, nádherného jezerního městečka, chráněného horou Monte Brione. Z Rivy pojedeme autobusem podél břehů jezera do další jezerní krásky, středověkého městečka Malcesine. Je situované na úpatí hory Monte Bonde, kam můžeme vyjet lanovkou. Odměněni budeme fantastickými výhledy na Lago di Garda. Po návštěvě Malcesine odjezd na ubytování do hotelu.

3. Den

Ráno odjezd do lázeňského městečka Sirmione, možnost návštěvy centra se středověkým hradem Rocca Scaligera, prohlídka největší římské vily v severní Itálii i Catullovy jeskyně s mohutnými základy ve skále. Malebný je opevněný přístav, kouzelné jsou středověké uličky plné obchůdků a kaváren. Přejezd do Verony - skvostu severní Itálie. Prohlédneme si město Romea a Julie s vyhlášeným antickým amfiteátrem a s řadou paláců významných rodů a kostelů s nádhernou výzdobou. Uvidíte slavný Juliin dům s balkónem, Piazza delle Ebe s palácem Maffei, Dóm, či Piazza dei Signori s náhrobky Scaligerů. Návrat do hotelu.

4. Den
Dneš navštívíme město Padova - univerzitní město se stavbami z 12.-15. století s obrovským náměstím se sochami a vodotrysky Prato della Vale a  s malebným starým městem, kterému dominuje bazilika Sv. Antonína. Průjezd nejhezčí partií východních Dolomit. Cortina d'Ampezzo - horské středisko a dějiště zimní olympiády 1956. Zastávka u jezera Misurina, které je usazené ve velmi malebné oblasti Dolomit a na jehož severu se tyčí dominanta Tre Cime di Lavaredo. Večer odjezd do ČR.

5. Den
V ranních hodinách návrat do ČR.

 

Prodloužení o "Švýcarská jezera, 2 dny" / + 1900,- Kč (lze zařadit pouze na začátek zájezdu)

Poznejte s námi krásy Bodamského jezera a lázeňských měst jako Lindau či Bregenz na jeho břehu. Následuje přejezd malebnou švýcarskou krajinou a průsmykem svatý Bernard v kantonu Ticino až k dalším krásným místům jako jsou jezera Lugano a vyhlášené jezero Como, či historická města jako Bellinzona a Lugano.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Jedná se o neobvyklý zájezd. Cestujte jinam než ostatní.

Možnost prodloužení o 2 dny  - Švýcarská jezera.

Kombinace kultury i přírody.

TERMÍN A CENY

TERMÍN OD - DO POČET DNŮ DOPRAVA CENA REZERVACE
10.05.2019 - 14.05.2019 5 Autobusová 5590 REZERVOVAT TERMÍN
20.09.2019 - 24.09.2019 5 Autobusová 5590 REZERVOVAT TERMÍN

CENA ZAHRNUJE

 • Dopravu klimatizovaným autobusem
 • 2x ubytování v hotelu (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím)
 • 2x snídaně
 • Služby průvodce
 • Pojištění proti úpadku CK dle zákona č. 159/1999 Sb.

CENA NEZAHRNUJE

 • Vstupy (seznam vstupů na vyžádání)
 • Stravování mimo snídaně
 • Cestovní pojištění a pojištění léčebných výloh

Příplatky:

Prodloužení o "Švýcarská jezera, 2 dny" / + 1900,- Kč (lze zařadit pouze na začátek zájezdu)

Poznejte s námi krásy Bodamského jezera a lázeňských měst jako Lindau či Bregenz na jeho břehu. Následuje přejezd malebnou švýcarskou krajinou a průsmykem svatý Bernard v kantonu Ticino až k dalším krásným místům jako jsou jezera Lugano a vyhlášené jezero Como, či historická města jako Bellinzona a Lugano.

FOTOGALERIE

REZERVACE

PODOBNÉ ZÁJEZDY

Akční zájezdyPobytový s výletySENIOR 55+

Relax na toskánském pobřeží s výlety

CZK CENA ZÁJEZDU
 • 8990
Poznávací

Paříž

CZK CENA ZÁJEZDU
 • 4690
Akční zájezdyPobytový s výlety

Relax na Korsice s výlety

CZK CENA ZÁJEZDU
 • 9990
CyklozájezdPobytový s výlety

Azurové pobřeží na kolech i bez

CZK CENA ZÁJEZDU
 • 7790
Last minutePobytový s výletySENIOR 55+

Malování na azurovém pobřeží

CZK CENA ZÁJEZDU
 • 8490