fbpx
+420 602 542 624 Zavolejte nám

Cyklo zájezdy

Cyklozájezdy nejen do jižní Francie.

Dovolená na míru

Zažijte s námi dovolenou Vašich snů!

Exotické zájezdy

Podívejte se s námi do exotických destinací po celém světě.

Pobytové & poznávací

Již skoro 30 let se zabýváme přípravou pobytových a poznávacích zájezdů po celém světě.

Školní zájezdy

Tisíce vypravených autobusů, stovky spokojených škol, desítky světových destinací...

Relax na Korsice s výlety

od 9990
CZK CENA ZÁJEZDU
OBLÍBENÝ ZÁJEZD NA KORSIKU S VÝLETEM ZDARMA A S MOŽNOSTÍ FAKULTATIVNÍCH VÝLETŮ! Francouzský ostrov Korsika je známý svou hornatou přírodou, ale i písčitými plážemi. Vy navíc budete mít možnost nahlédnout...
 • ZEMĚ POBYTU: Francie  
 • TERMÍN ZÁJEZDU: Termíny připravujeme
REZERVOVAT

POPIS ZÁJEZDU

OBLÍBENÝ ZÁJEZD NA KORSIKU S VÝLETEM ZDARMA A S MOŽNOSTÍ FAKULTATIVNÍCH VÝLETŮ!

Francouzský ostrov Korsika je známý svou hornatou přírodou, ale i písčitými plážemi. Vy navíc budete mít možnost nahlédnout i na historická místa, jako jsou města Ajaccio, Bonifacio či Aléria. Cca 1km od kempu je možnost půjčení kanoí, vodních lyží, či půjčení vodního skútru. Kousek dál (cca 3km) se potom nachází komerční zóna, vč. supermarketu.

 

Kemp Marina d'Erba Rossa ****

Tento krásný, stinný čtyřhvězdičkový kemp s noční ostrahou se nachází v nedotčené krajině, přímo na písčité pláži s pozvolným vstupem do moře. V kempu je mnoho zeleně a široké aleje s palmami. U každého z mobilhomů je prostorný pozemek s možností venkovního posezení na terase. V celém komplexu je nadstandardní vybavení. Je zde možnost si prohlédnout zvířata v místní ZOO, navštívit restauraci s živou hudbou, nebo se zúčastnit nějakého z mnoha animačních programů. Když nemáte náladu na koupání v moři, zajisté využijete krásného bazénu s vodní plochou 450m2 u kterého je prostorná terasa s lehátky ve stínu či mimo něj.

Vybavení - Restaurace, bar, obchod s potravinami, pekárna, televizní a společenská místnost, bazén (450m2, nutno klasické plavky), tenisové kurty, stolní tenis, volejbalové a basketbalové hřiště, minigolf, ZOO, půjčovna kol, pračky, sušičky, plynový gril.

 • Veškeré vybavení v kempu je zdarma!
 • WiFi u recepce zdarma.

Ubytování - Ubytování je zajištěno v krásných mobilhomech, což jsou velké pohodlné karavany kompletně vybavené jako apartmány nebo malé byty. Součástí každého karavanu je sociální zařízení – WC a koupelna, kuchyňka s plynovým sporákem a mikrovlnnou troubou, lednice a kuchyňské nádobí, jídelní kout, obývací kout a dvě ložnice. Tento způsob ubytování je stále více oblíbeným nejen napříč Evropou.

 

Stravování - česká polopenze

Snídaně - vydána na začátku pobytu pro celý mobilhome. Snídaně si každý dále připravuje sám.  Bez pečiva.

Večeře - vždy polévka a hlavní jídlo. Forma vydávání "s sebou" na celý mobilhome.

 

MOŽNOSTI FAKULTATIVNÍCH VÝLETŮ

BONIFACCIO - staré město s historickým centrem a s citadelou a kostelem St-Dominique, uzavřené do hradeb, je posazeno vysoko na úzkém výběžku, vybíhajícím paralelně s pobřežím, od kterého je odděleno ria (říčním údolím, zaplavovaným mořem, dlouhým 1500 m, na jehož konci leží přístav. Kdysi bezpečné útočiště  válečných korábů slouží dnes převážně jako přístav výletních lodí. Od moře je pohled na město, přilepené na 60 m vysokých, bílých útesech, končících ve vlnách.

ALÉRIA - za římské nadvlády byla Aléria, původním názvem Alalia, hlavním městem Korsiky. Byla vybudována u ústí řeky Tavignano. Dnes je spíše malým, méně navštěvovaným městem, většina turistů tímto městem pouze projíždí. Počátky osídlení datujeme do doby někdy 2,5 tisíce let před n. l. V 6. století n. l. sem přišli Řekové z města Fokia v Malé Asii, kteří předtím založili také Marseille, které následně v nadvládě vystřídali Římané. Až do roku 80 př. n. l.  Římanům trvalo, než si zde vybudovali námořní základnu, kterou pojmenovali Aléria a jež vrátila Středomoří význam. V roce 1736 se dokonce toto město připojilo k nejvýznamnějším přístavům na východním pobřeží. Po odchodu Římanů obyvatelstvo, prchající před nájezdy barbarů, opustilo rovinu Aporie a odešlo do hor.
V současné době se místní obyvatelé zabývají hlavně pěstováním ústřic a slávek v nedalekém bývalém římském přístavu Étang de Diane. U hlavní silnice směrem na jih najdeme pás moderních budov tvořících moderní městskou čtvrť. Na západním návrší je ale mnohem zajímavější původní vesnice.

PORTO VECCHIO - Porto Vecchio – leží na jihovýchodním pobřeží Korsiky v departementu Corse-du-Sud. Název města lze přeložit jako „Starý přístav“. Toto pojmenování patrně odkazuje na období, kdy zde byl významný římský přístav. Z období nadvlády Janovanů se dochovala část městského opevnění, hradební věže a městská brána. Dnes se jedná o třetí nejlidnatější město Korsiky. Počet návštěvníků však během letních měsíců přesahuje počet stálých obyvatel. Lidé zde vyhledávají zejména slunné pláže a široké možnosti vodního sportování, populární je zde především jachting, kterému slouží velký přístav. Zajímavostí města je také tradiční výroba mořské soli – v okolí najdeme tzv. saliny – městské odpařovací laguny na sůl.

AJJACCIO - Ajaccio je největším městem ostrova, nacházející se na západním pobřeží. Patří do regionu Corse-du-Sud. Ve městě žije přes 65 000 obyvatel a nachází se zde přístav i letiště. Téměř denně odtud vyplouvají lodě do Marseille, Toulon, Nice a na Sardinii. Většina budov ve městě byla postavena v polovině 20. století, kdy se do města přistěhovalo hodně lidí z vesnic.
Ve městě se narodil a dětství strávil slavný císař a vojevůdce Napoleon. Mnohé památky ve městě jsou věnovány právě Napoleonovi. Připomínají ho četné sochy a ani jeho rodný dům (Casa Bonaparte), kde je dnes muzeum, si na nedostatek zájmu stěžovat nemůže. V katedrále Nanebevzetí Panny Marie (Cathédrale Notre-Dame de la Miséricorde) byl Napoleon 21.6.1771 pokřtěn. Protože jsou lidé na Korsice silně věřící, hojně zde navštěvují nedělní bohoslužby.
Z přístavu vyjíždějí rybáři kolem čtvrté hodiny ranní na moře, aby již v osm hodin, kdy se město probouzí, mohli na tržišti v přístavu nabízet své úlovky, včetně chutných mořských ježků.

CALANCHE DE PIANA - Calanques de Piana je oblast na západním pobřeží Korsiky mezi městy Ajaccio a Calvi nad zátokou Porto. Jedná se o jedno z nejkrásnějších míst na Korsice, které je i na seznamu UNESCO. Úchvatná jsou zde skaliska v nádechu červené barvy (jedná se o vulkanické horniny). Díky erozi (silným větrům na pobřeží, dešťům) vytvářejí nejrůznější tvary. Zpřístupněno je zde několik turistických stezek, které nabízejí řadu krásných výhledů.

PORTO - přímořské letovisko na západním pobřeží s oblázkovou pláží a pěkným přístavem. Je výchozím bodem pro túry soutěskou Spelunca a pro výlet ke skalním útvarům Calanche. Dominantou nad zálivem "Golfe du Porto" je strážní věž, postavená Janovany na obranu proti nájezdům Saracénů. Můžete se také zúčastnit některého z lodních výletů pořádaných společnostmi z místního přístavu.

BASTIA - Bastia je hlavní město regionu Haute-Corse s letištěm (16 km jižně od města) a velkým přístavem v severní části ostrova. Se svými 43 000 obyvateli tvoří prosperující moderní město s historickou čtvrtí Terra Nova. Z janovské citadely a budov z 19. století obklopujících starý přístav na vás dýchá atmosféra původního Středomoří. V průměru zde bývá až 240 dní v roce slunných. Za vynikající dohlednosti je z města vidět i pobřeží Itálie.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Jeden výlet dle výběru v ceně zájezdu.

Ubytování v luxusním čtyřhvězdičkovém kempu!

Přímo u krásných písečných pláží.

Možnost zúčastnit se dalších fakultativních výletů.

 

GHISONACCIA POČASÍ

PROGRAM

Tento zájezd je pobytový s jedním výletem dle výběru v ceně!

 

1. Den

Odjzed z ČR do Livorna.

2. Den

V raních hodinnách příjezd do Livorna a následný trajekt na Korsiku do Bastie. Poté přesun do kempu na ubytování.

3. Den

Volný program. Možnost fakultativního výletu.

4. Den

Volný program. Možnost fakultativního výletu

5. Den

Volný program. Možnost fakultativního výletu.

6. Den

Volný program.

7. Den

Po ubytování odjezd do Bastie a plavba trajektem do Livorna. Následně přejezd do ČR.

8. Den

Příjezd do ČR.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Jeden výlet dle výběru v ceně zájezdu.

Ubytování v luxusním čtyřhvězdičkovém kempu!

Přímo u krásných písečných pláží.

Možnost zúčastnit se dalších fakultativních výletů.

 

GHISONACCIA POČASÍ

TERMÍN A CENY

TERMÍN OD - DO POČET DNŮ DOPRAVA CENA REZERVACE

Termíny připravujeme

CENA ZAHRNUJE

 • Dopravu klimatizovaným autobusem
 • Trajekt z Livorna do Bastia a zpět
 • 7x ubytování pro 1 osobu v mobilhomu pro 4, nebo 6 osob
 • Polopenzi “s sebou” (česká kuchyně), snídaně "s sebou" bez pečiva
 • Služby zástupce CK po celou dobu pobytu
 • Výlet dle výběru v ceně zájezdu!
 • Pojištění proti úpadku CK dle zákona č. 159/1999 sb.

UVEDENÉ CENY JSOU ZA 1 OSOBU V MOBILHOMU.

CENA NEZAHRNUJE

 • Fakultativní výlety a vstupy
 • Ložní prádlo, ručníky, hygienické potřeby
 • Pobytovou taxu 7EUR / osoba / pobyt
 • Závěrečný úklid 70EUR (může provést klient sám)

Příplatky:

 • Cestovní pojištění - 274,- Kč / dospělá osoba do 70 let
 • Cestovní pojištění - 548,- Kč / dospělá osoba nad 70 let
 • Příplatek za neobsazené lůžko - cena dohodou

FOTOGALERIE

PROMO VIDEO - KEMP MARINA D'ERBA ROSSA

 

REZERVACE

PODOBNÉ ZÁJEZDY

Pobytový s výletySENIOR 55+

Relax na toskánském pobřeží s výlety

CZK CENA ZÁJEZDU
 • 9990
Akční zájezdyPoznávací

Jihozápadní Anglie a Londýn

CZK CENA ZÁJEZDU
 • 9990
Pobytový s výletySENIOR 55+

Malování na azurovém pobřeží

CZK CENA ZÁJEZDU
 • 8490
CyklozájezdPobytový s výlety

Azurové pobřeží na kolech i bez

CZK CENA ZÁJEZDU
 • 9490
Akční zájezdyFirst Minute

Lipno – Kemp Jenišov, Standard

CZK CENA ZÁJEZDU
 • 10990