fbpx

SAE a Omán křížem krážem – velký okruh s koupáním

od 56900
CZK CENA ZÁJEZDU
OMÁN I SAE JSOU ZEMĚ, KDE SE MĚNÍ SNY VE SKUTEČNOST. ZAŽIJTE EXOTICKOU DOVOLENOU V ZEMÍCH PLNÝCH KONTRASTŮ KDE SE SNOUBÍ ORIENTÁLNÍ ARCHITEKTURA S FUTURISTICKOU, KDE TRENDY JSOU RUKU V RUCE S TRADICEMI, KDE ZÁPAD NEZMĚNIL NIC, ALE POZNAMENAL VŠECHNO.  Navštívíme následující města: Dubaj, Al Ain, Maskat,...
REZERVOVAT

POPIS ZÁJEZDU

OMÁN SAE JSOU ZEMĚ, KDE SE MĚNÍ SNY VE SKUTEČNOST. ZAŽIJTE EXOTICKOU DOVOLENOU V ZEMÍCH PLNÝCH KONTRASTŮ KDE SE SNOUBÍ ORIENTÁLNÍ ARCHITEKTURA FUTURISTICKOU, KDE TRENDY JSOU RUKU V RUCE S TRADICEMI, KDE ZÁPAD NEZMĚNIL NIC, ALE POZNAMENAL VŠECHNO. 

Navštívíme následující města: Dubaj, Al Ain, Maskat, Súr, Bidiyah, Wahiba Sands, Nazvá, Bahla, Ras al Khaimah.

 

Dovolená v Emirátech Vás okouzlí celoročním teplý počasím, luxusním ubytováním a pro nadšence i obrovskými obchodními a zábavnými centry. Emiráty jsou vlastníky nádherných čistých pláží, kterých si můžete užít v nerušeném klidu a soukromí. Milovníci adrenalinových zážitků se mohou vydat na poznávací zájezdy například do pouště Rub al-Chálí a vyzkoušet lyžovaní po písku. Památky jako jsou Burj Khalifa nebo Dubai Creek Vám dopřejí nezapomenutelné kulturní obohacení. V exotickém a neokoukaném Ománu zase navštívíme ty nejzajímavější kulturní perly a podíváme se i do člověkem neposkrvněných pouští a hor. Čeká Vás dovolená vskutku luxusní!

 

INFORMACE O ZÁJEZDU:

 • Délka pobytu: 13 nocí / 14 dní
 • Po celou dobu zájezdu je k dispozici zástupce naší CK, který pro Vás zařídí fakultativní výlety, stejně jako další nestandardní služby.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Omán je momentálním trendem v cestovním ruchu!

Zaměřeno na autenticitu - nikoliv masová turistika.

Unikátní program, kde se střídá poznávání s relaxací!

V Ománu už jsme byli tolikrát, že nabízíme neopakovatelnou přidanou hodnotu.

 

JEDINEČNÉ SKLOUBENÍ POZNÁVÁNÍ A RELAXACE!

 

RAS AL KHAIMAH POČASÍ

PROGRAM

UNIKÁTNÍ ZÁJEZD Z NABÍDKY CK DOLTOUR.

Od první chvíle uvidíte, že na téhle poznávačce je něco jinak! Už žádný stres s ranním balením, už žádné honění otevírací doby, už žádné kruhy pod očima po náročném poznávání.

CK DOLTOUR nabízí unikátní systém kombinace relaxace a poznávání současně! Máte perfektně vytvořený program, který je šitý na míru všem, kteří rádi poznávají, ale nebaví je denně ráno vstávat a večer se vracet neustále do jiných hotelů.

Eliminovali jsme stěhování se z hotelu do hotelu. Tam, kde je krásné koupání se zůstává déle a tam, kde naopak stojí za to strávit čas poznáváním, tam se poznává. To vše je zakončeno regulerním relaxačním pobytem v 5* resortu v Ras Al Khaimah.

 

 

1. Den, Praha – Dubaj – Al Ain 
Odlet z Prahy do Dubaje. Po příletu do Dubaje přesun na půjčení aut (cca 2h) a přejezd přes Dubai a Abu Dhabí do pouštní oázy Al Ain. Cestou si uděláme zastávky v jednom z nejluxusnějších hotelů světa Emirates Palace, či v moderní měšitě zasvěcené šejku Zayedovi – Sheikh Zayed Grand Mosque. Podle času bude možná i krátká návštěva poloostrova Yas se závodním okruhem F1. Následně přejezd na ubytování na nejvyšší horu v Al Ain – Jebel Hafeet.

2. Den, Al Ain 
Ráno se vydáme do města, kde se projdeme místní oázou a podíváme se na již přes dvěstě let fungující zavlažovací systém „falaj", určitě navštívíme i Sheikh Zayed Palace Museum, které bylo rodištěm a dlouhou dobu i domovem šejka Zayeda. Nevynecháme ani místní Al Ain muzeum s dobovými fotografiemi a s obrazy evropských průzkumníků pouští blízkého východu.

3. Den, Al Ain – Maskat
Ráno se vydáme na k největšímu trhu s velbloudy v SAE a následně absolvujeme přejezd do hlavního města OmánuMaskatu. Jedná se o jeden ze dvou delších přejezdů. Na hranicích pak lze očekávat zdržení. Po překročení hranice pojedeme podél indického oceánu, resp. Ománského zálivu. Během cesty lze absolvovat prohlídky hradů jako Al Hazm Castle, či pevnosti Nakhal Fort. Po příjezdu na ubytování si uděláme procházku po promenádě Mutrah s návštěvou vyhlášeného tržiště Mutrah Souq.

4. Den, Maskat
Ráno budeme pokračovat s poznáváním Maskatu. Vydáme se do centra města a navštívíme největší mešitu v Ománu, zasvěcenou sultánovi Kábús bin Saídovi. Dále se podíváme i na vyhlášenou operní síň „Royal Opera House", kde vcelku pravidelně vystupuje i česká filharmonie. Dále bude následovat projížďka po pobřeží až do starého města, kde budeme mít dost času si prohlédnout pevnosti Al Mirani Fort, či Al Jalali Fort (není možný vstup dovnitř). Určitě nevynecháme ani sultánův ceremoniální palác – Al Alam Palace. Ve starém městě se budeme moci podívat i do místního nejvyhlášenějšího muzea – Bait al Zubair – se spoustou zajímavostí o historii Maskatu i celého Ománu.

5. Den, Maskat
Volný program, koupání. Společně absolvujeme krátký přejezd k jedné z nejluxusnějších pláží v Ománu. Případně volno na nákupy.

6. Den     Muscat – Súr 
Ráno odjezd na přehradu uprostřed pouště a hor – Wadí Dayqah Dam. Dále přejezd drsnou přírodou na Wadi Al Arbeieen. Pokračovat budeme k přírodnímu krasovému útvaru Bimmah Sinkhole – laguně s průzračnou vodou. Dále budeme pokračovat do přírodní rezervace Wadí Shab, kde se loďkou (1 OMR) necháme převézt k turistické stezce vedoucí srkz tento úchvatný kaňon. Následná procházka je cca na 1 - 1,5hodiny (každým směrem) v náročnějším terénu. Na konci turistické stezky možnost koupání mezi skalními masivy. Přejezd na ubytování do města Súr.

7. Den, Súr 

Ráno absolvujeme krátkou prohlídku města vč. nejzajímavějších památek jako např. hrad Sunaysilah, či dobová výrobna lodí Dhow. Následně se vydáme do Wadí Tiwi – nádherného, turisty téměř nedotčeného vádí, na konci kterého se nachází úchvatný vodopád s možností koupání. Cesta k vodopádu je velmi náročným trekkem, který nám každým směrem zabere cca 45 minut. K vádí vede cesta sjízdná pouze s vozy 4x4, která je sama o sobě adrenalinový zážitek. Po prohlídce návrat do Súru.

8. Den, Súr – Bahla 
Ráno se pomalu začneme vracet k hranici se SAE. Cestou se zastavíme na koupání v úchvatném Wadí Baní Khalid, kde strávíme několik hodin koupáním v lagunách s kříšťálově čistou vodou. Dále si zajedeme na krátkou projížďku do pouště Wahiba Sands, kde budeme mít možnost projet se na velbloudech u opravdových beduínů. Následně nás bude čekat přejezd do Nazvá, s jeho vyhlášeným tržištěm s množstvím autentické ománské keramiky. Po krátké prohlídce budeme pokračovat na ubytování do městečka Bahla. V Bahle k večeři doporučujeme pečeného, či grilovaného velblouda z místní jemenské restaurace.

9. Den, Bahla – RAK 
Ráno po snídani se vydáme kolem krásné horské vesničky Al Hamra s malebnou oázou až k jednomu z nejvyšších bodů pohoří Al Hajar – hoře Jebel Shams – odkud jsou nádherné výhledy do okolí. Dále se již začneme vracet k hranici se SAE. Naší poslední zastávkou na cestě bude vesnička Jabreen s jedním z mála zdobených hradů v Ománu (fakultativně lze zaměnit za pevnost Bahla - jedinou památku v Ománu zapsanou na seznamu kulturního dědictví UNESCO).
Po prohlídce odjezd na pobytovou část zájezdu do 5* resortu Al Hamra Village Resort. Příjezd na ubytování ve večerních / nočních hodinách.

10. - 12. Den, RAK 
Volný program, koupání. Celkem 4 noci v resortu, tzn. 3 celé dny.

13. Den, RAK – Dubai 
Dopoledne ukončení ubytování v resortu a přejezd do Dubaje. Cestou do zastávka na palmovém ostrově – projedeme si jeden z „listů" až na vyhlídku, ze které krásně uvidíme panorama Dubaje, vč. hotelu Burj Al Arab. Poté si k tomuto asi nejznámějšímu hotelu světa přejedeme. Následně se pojedeme podívat na moderní tržiště Souk Madinat Jumeirah, kterému se přezdívá „arabské Benátky". Naší další zastávkou před ubytováním bude vyhlášené obchodní centrum Mall of the Emirates, kde se, mimo jiné, nachází i kryté lyžařské středisko „Ski Dubai". Cestou na ubytování se poté zastavíme v úžasných a velmi atypických zahradách Miracle Gardens. Večer návštěva asi nejznámějšího tržiště se zlatem, parfémy a kořením v celých emirátech. Určitě nevynecháme přejezd tradiční loďkou „abra" na druhý břeh zátoky Creek a podíváme se na tržiště s kašmírem.

14. Den, Dubai – Praha 
Ráno přejedeme metrem k stále ještě nejvyšší budově světa – Burj Khalifa (828m), kde budeme mít zajištěný výjezd na vyhlídkovou plošinu ve výšce 452m, ze které je krásný výhled do širokého okolí. Po prohlídce volný program s možností nákupů v největším obchodním centru na světe – Dubai Mall. Po poledni návrat na hotel a následně krátký přejezd na vrácení aut. Odtud transfer na letiště.
Odpoledne odlet zpět do ČR.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Omán je momentálním trendem v cestovním ruchu!

Zaměřeno na autenticitu - nikoliv masová turistika.

Unikátní program, kde se střídá poznávání s relaxací!

V Ománu už jsme byli tolikrát, že nabízíme neopakovatelnou přidanou hodnotu.

 

JEDINEČNÉ SKLOUBENÍ POZNÁVÁNÍ A RELAXACE!

 

RAS AL KHAIMAH POČASÍ

TERMÍN A CENY

TERMÍN OD - DO POČET DNŮ DOPRAVA CENA REZERVACE
31.03.2019 - 14.04.2019 14 Kombinovaná 56900 OBSAZENO
18.10.2019 - 01.11.2019 14 Kombinovaná 55900 REZERVOVAT TERMÍN

CENA ZAHRNUJE

 • Letenky Praha – Dubaj – Praha, vč. letištních poplatků a tax
 • 13x ubytování v hotelech kategorie 3* / 4* (pobytová část v luxusním resortu 5*)
 • 13x snídani
 • 2x oběd v místní restauraci
 • Přepravu klimatizovanými auty s pohonem 4x4, vč. paliva
 • Průvodce CK po celou dobu pobytu
 • Pojištění CK proti úpadku dle zákona č. 159/1999 sb.

CENA NEZAHRNUJE

 • Stravování a spropitné
 • Vstupy a fakultativní výlety
 • Poplatek za vízum nutné pro vstup do Ománu (OMR 20 = cca 1200,- Kč)
 • Poplatek za vjezd do Ománu autem (AED 35 = cca 200,- Kč)
 • Cestovní pojištění a pojištění léčebných výloh v zahraničí
 • Pojištění storna zájezdu

Příplatky:

 • Jednolůžkový pokoj - 14 500,- Kč
 • Příplatek za pokoj "Exclusive" v resortu Al Hamra - 7 000,- Kč

REZERVACE

PODOBNÉ ZÁJEZDY

GARANCE NEJNIŽŠÍ CENY

Do Ománu za poznáním i relaxací

CZK CENA ZÁJEZDU
 • 38900
Akční zájezdyPoznávací

To nejkrásnější z Ománu a SAE

CZK CENA ZÁJEZDU
 • 49900