SAE a Omán – poznávací okruh s koupáním, 12 nocí

od 48900
CZK CENA ZÁJEZDU
Země, kde se sny mění ve skutečnost. Zažijte exotickou dovolenou v zemích plných kontrastů se starými mešitami a futuristickou architekturou, orientálními trhy a elegantními nákupními centry. Dovolená v Emirátech Vás...
 • ZEMĚ POBYTU: OmánSpojené arabské emiráty
 • TERMÍN ZÁJEZDU: 09.11.2018 - 21.11.2018 DALŠÍ TERMÍNY
REZERVOVAT

POPIS ZÁJEZDU

Země, kde se sny mění ve skutečnost. Zažijte exotickou dovolenou v zemích plných kontrastů se starými mešitami a futuristickou architekturou, orientálními trhy a elegantními nákupními centry.

Dovolená v Emirátech Vás okouzlí celoročním teplý počasím, luxusním ubytováním a pro nadšence i obrovskými obchodními a zábavnými centry. Emiráty jsou vlastníky nádherných čistých pláží, kterých si můžete užít v nerušeném klidu a soukromí. Milovníci adrenalinových zážitků se mohou vydat na poznávací zájezdy například do pouště Rub al-Chálí a vyzkoušet lyžovaní po písku. Památky jako jsou Burj Khalifa nebo Dubai Creek Vám dopřejí nezapomenutelné kulturní obohacení. V exotickém a neokoukaném Ománu zase navštívíme ty nejzajímavější kulturní perly a podíváme se i do člověkem neposkrvněných pouští a hor. Čeká Vás dovolená vskutku luxusní!

 

INFORMACE O ZÁJEZDU:

 • Délka pobytu: 12 nocí / 13 dní
 • Po celou dobu zájezdu je k dispozici zástupce naší CK, který pro Vás zařídí fakultativní výlety, stejně jako další nestandardní služby.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Omán je momentálním trendem v cestovním ruchu!

Zaměřeno na autenticitu - nikoliv masová turistika.

Maximálně 10 klientů na jednom zájezdu.

 

GARANCE USKUTEČNĚNÍ!

RAS AL KHAIMAH POČASÍ

PROGRAM

Tento zájezd je ideální kombinací poznávání i odpočinku.

První část zájezdu je poznávací, kde se podíváte po nejzajímavějších místech Ománu. Součástí poznávání Ománu je i několik příležitostí na koupání, ať už v úchvatných Vadích nebo v oceánu.

Druhá část zájezdu nás přivede zpět do SAE, kde je zajištěn odpočinkový pobyt v 5* resortu.

Zájezd je zakončen prohlídkou Dubaje.

 

1. Den     Praha – Dubaj – Abu Dhabi
Odlet z Prahy do Dubaje. Po příletu do Dubaje přesun na půjčení aut a přejezd na ubytování do Abu Dhabí.

2. Den     Abu Dhabi – Al Ain
Ráno přejezd na vyhlídku u „Heritage village" - původní vesničky s množstvím autentických obchodů a muzeem osídlení Abu Dhabí, nedaleko se pak nachází i jeden z nejluxusnějších hotelů na světě – Emirates Palace, který samozřejmě navštívíme. Následně se vydáme na prohlídku druhé největší mešity na světe – Sheikh Zayed Grand Mosque, následovat bude přejezd na závodní okruh F1 „Yas Marina Circuit", prohlídka trati z hlavní tribuny (možnost i krátké prohlídky přilehlého Ferarri World – největšího svatostánku stejnojmenné značky). Pokračovat budeme do pouštního města – Al Ain. Tam se projdeme místní oázou a podíváme se na již přes dvěstě let fungující zavlažovací systém „falaj", navštívíme Sheikh Zayed Palace Museum, které bylo rodištěm a dlouhou dobu i domovem šejka Zayeda. Když bude vycházet čas, můžeme se podívat i do místního Al Ain muzea s dobovými fotografiemi a s obrazy evropských průzkumníků pouští blízkého východu. Večer přejezd na ubytování na nejvyšší horu v Al Ain – Jebel Hafeet.

3. Den     Al Ain - Muscat
Ráno přejezd do hlavního města Ománu – Maskatu. Jedná se o jeden ze dvou nejdelších přejezdů, cca 400km. Cestou, stále ještě v SAE, se zastavíme u největšího trhu s velbloudy v arabských emirátech. Na hranicích pak lze očekávat zdržení. Po překročení hranice pojedeme podél indického oceánu, resp. Ománského zálivu. Po příjezdu do Maskatu si zajedeme do centra města a navštívíme největší mešitu v Ománu, zasvěcenou sultánovi Kábús bin Saídovi. Dále se podíváme i na vyhlášenou operní síň „Royal Opera House", kde vcelku pravidelně vystupuje i česká filharmonie. Nedaleko od centra města si uděláme krátkou zastávku s možností koupání v oceánu. Po příjezdu na ubytování procházka po promenádě Mutrah.
// Dle časových možností navštívíme pevnosti jako jsou Al Hazm Castle, Al Rustaq Fort, nebo Nakhal Fort.

4. Den     Muscat
Ráno budeme pokračovat s poznáváním Maskatu. Vydáme se do starého města Mutrah. Dále projížďka po pobřeží až do východního Maskatu, kde budeme mít dost času navštívit pevnosti Al Mirani Fort, či Al Jalali Fort. Určitě nevynecháme ani sultánův ceremoniální palác – Al Alam Palace. Ve starém měste se budeme moci podívat i do místního nejvyhlášenějšího muzea – Bait al Zubair – se spoustou zajímavostí o historii Maskatu i celého Ománu. Cestou zpět si uděláme krátkou zastávku v krásně udržovaném Riyam parku. Dále pak bude možnost nákupů, či koupání. Navečer návrat na Mutrah Souq – tradiční tržiště s kořením.

5. Den     Muscat - Súr
Ráno odjezd na přehradu uprostřed pouště a hor – Wadí Dayqah Dam. Dále přejezd k přírodnímu krasovému útvaru Bimmah Sinkhole – laguně s průzračnou vodou, kde bude i možnost koupání. Dále budeme pokračovat do přírodní rezervace Wadí Shab, kde se loďkou (1 OMR) necháme převézt k turistické stezce vedoucí srkz tento úchvatný kaňon. Následná procházka je cca na 1,5 hodiny každým směrem. Na konci turistické stezky možnost koupání. Přejezd na ubytování do města Súr. Ve večerních hodinách možnost odjezdu na pozorování karet obrovských v nedalekém Ras Al Jinz (7 OMR). V nočních hodninách návrat na ubytování.
// Wádí Shab lze zaměnit za Wadi Tiwi - nádherné, turisty zéměř nedotčené Vádí, na konci kterého se nachází úchvatný vodopád s možnodstí koupání. K vádí vede cesta sjízdná pouze s vozy 4x4. Již samotná cesta je adrenalinový zážitek. Záměna možná po dohodě VŠECH účastníků.

6. Den     Súr - Bidiyah
Ráno krátká prohlídka města vč. nejzajímavějších památek jako např. hrad Sunaysilah, či tradiční výrobna lodí Dhow. Poté se pomalu začneme vracet zpět na východ. Cestou si uděláme zastávku v autem přístupném Wadí Baní Khalid s množstvím průzračných jezírek a jeskyní. Určitě zde strávíme několik hodin na koupání. Dále se zajedeme podívat do Wahibské pouště u města Bidiyah, kde přenocujeme v jednom z pouštních kempů, kde je i možnost projížďky na velbloudech.

7. Den     Bidiyah – Bahla
Ráno nás bude čekat přejezd až do Nazvá, s jeho vyhlášeným tržištěm s množstvím autentické ománské keramiky. Určitě nevynecháme ani návštěvu pevnosti Nizwa Fort. Dále přejezd a návštěva další velmi významné pevnosti v této oblasti – Bahla Fort, která je obehnaná 10km dlouhými hradbami.
Odpoledne volný program. Možnost nákupů, či fakultativní návštěva vesničky Jabreen s jedním z mála umělecky zdobených hradů v Ománu. K večeři doporučíme velblouda z místní autentické restaurace.

8. Den     Bahla – Ras al Khaimah
Ráno po snídani se vydáme do vápencového pohoří Al Hajar, s nejevyšším bodem okolo 3000 m n.m. a s úžasnými výhledy do okolí. Poté se již definitivně začneme přesouvat k hranici s SAE (přejezd cca 500km). Naší poslední zastávkou bude vyhlídka na městečko Al Hamra s krásnou oázou a s domy, které se řadí k těm nejstarším v celém Ománu.
Po prohlídce odjezd na pobytovou část zájezdu do 5* resortu Al Hamra Village Resort. Příjezd na ubytování ve večerních hodinách.

9. - 11. Den     Ras al Khaimah
Volný program. Koupání. Auta k dipozici. Fakuktativní výlety možné.

12. Den     Ras al Khaimah - Dubaj
Dopoledne ukončení ubytování v resortu a přejezd do Dubaje. Cestou do zastávka na palmovém ostrově – projedeme si jeden z „listů" až na vyhlídku, ze které krásně uvidíme panorama Dubaje, vč. hotelu Burj Al Arab. Poté si k tomuto asi nejznámějšímu hotelu světa přejedeme. Pěší prohlídka jeho okolí, vč. dalšího luxusního hotelu Jumeirah Beach Hotel. Dále se pojedeme podívat na moderní tržiště Souk Madinat Jumeirah, kterému se přezdívá „arabské Benátky". Naší dnešní předposlední zastávkou bude vyhlášené obchodní centrum Mall of the Emirates, kde se, mimo jiné, nachází i kryté lyžařské středisko „Ski Dubai". V podvečer se vydáme na prohlídku historické čtvrti Al Ras, kde navštívíme asi nejznámější tržiště se zlatem, parfémy a kořením v SAE. Dle časových možností si přejedeme na druhý břeh řeky tradiční loďkou nazývanou „abra" a podíváme se na tržiště s kasmírem.

13. Den     Dubaj - Praha
Ráno (dle zájmu možno i metrem) přejedeme k stále ještě nejvyšší budově světa – Burj Khalifa (828m), kde bude zajištěný výjezd na vyhlídkovou plošinu ve výšce 452m, ze které je krásný výhled do širokého okolí. Volný program, možnost nákupů v nějvetším OC na světě Dubai Mall. Prohlídka obřího akvária a dalších kuriozit přímo v obchodním centru. Návrat na hotel a následně krátký přejezd na vrácení aut. Odtud transfer na letiště.
Odlet zpět do ČR.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Omán je momentálním trendem v cestovním ruchu!

Zaměřeno na autenticitu - nikoliv masová turistika.

Maximálně 10 klientů na jednom zájezdu.

 

GARANCE USKUTEČNĚNÍ!

RAS AL KHAIMAH POČASÍ

TERMÍN A CENY

TERMÍN OD - DO POČET DNŮ DOPRAVA CENA REZERVACE
09.11.2018 - 21.11.201812kombinovaná48900REZERVOVAT TERMÍN

CENA ZAHRNUJE

 • Letenky Praha – Dubaj – Praha, vč. letištních poplatků a tax
 • 12x ubytování v hotelech kategorie 3* / 4* (pobytová část v luxusním resortu 5*)
 • Min. 6x snídani (6x snídani lze dokoupit za cca 2400,- Kč)
 • Přepravu klimatizovanými auty s pohonem 4x4, vč. paliva
 • Zástupce CK po celou dobu pobytu
 • Pojištění CK proti úpadku dle zákona č. 159/1999 sb.

CENA NEZAHRNUJE

 • Stravování a spropitné
 • Vstupy a fakultativní výlety
 • Poplatek za vízum nutné pro vstup do Ománu (OMR 20 = cca 1200,- Kč)
 • Poplatek za vjezd do Ománu autem (AED 35 = cca 200,- Kč)
 • Cestovní pojištění a pojištění léčebných výloh v zahraničí
 • Pojištění storna zájezdu

Příplatky:

 • Jednolůžkový pokoj - 13 500,- Kč
 • Příplatek za pokoj "Exclusive" v resortu Al Hamra - 7 000,- Kč

FOTOGALERIE

REZERVACE

PODOBNÉ ZÁJEZDY

Akční zájezdy

Omán – Rotana Salalah Resort 5*, All Inclusive

CZK CENA ZÁJEZDU
 • 41 900,-
Akční zájezdyPoznávací

SAE a Omán – poznávací okruh s koupáním, 14 nocí

CZK CENA ZÁJEZDU
 • 51900