SAE a Omán – poznávací okruh s koupáním, 14 nocí

od 56900
CZK CENA ZÁJEZDU
Země, kde se sny mění ve skutečnost. Zažijte exotickou dovolenou v zemích plných kontrastů se starými mešitami a futuristickou architekturou, orientálními trhy a elegantními nákupními centry. Dovolená v Emirátech Vás...
REZERVOVAT

POPIS ZÁJEZDU

Země, kde se sny mění ve skutečnost. Zažijte exotickou dovolenou v zemích plných kontrastů se starými mešitami a futuristickou architekturou, orientálními trhy a elegantními nákupními centry.

Dovolená v Emirátech Vás okouzlí celoročním teplý počasím, luxusním ubytováním a pro nadšence i obrovskými obchodními a zábavnými centry. Emiráty jsou vlastníky nádherných čistých pláží, kterých si můžete užít v nerušeném klidu a soukromí. Milovníci adrenalinových zážitků se mohou vydat na poznávací zájezdy například do pouště Rub al-Chálí a vyzkoušet lyžovaní po písku. Památky jako jsou Burj Khalifa nebo Dubai Creek Vám dopřejí nezapomenutelné kulturní obohacení. V exotickém a neokoukaném Ománu zase navštívíme ty nejzajímavější kulturní perly a podíváme se i do člověkem neposkrvněných pouští a hor. Čeká Vás dovolená vskutku luxusní!

 

INFORMACE O ZÁJEZDU:

 • Délka pobytu: 14 nocí / 15 dní
 • Po celou dobu zájezdu je k dispozici zástupce naší CK, který pro Vás zařídí fakultativní výlety, stejně jako další nestandardní služby.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Omán je momentálním trendem v cestovním ruchu!

Zaměřeno na autenticitu - nikoliv masová turistika.

Maximálně 12 klientů na jednom zájezdu.

 

GARANCE USKUTEČNĚNÍ!

RAS AL KHAIMAH POČASÍ

PROGRAM

Tento zájezd je ideální kombinací poznávání i odpočinku.

První část zájezdu je poznávací, kde se podíváte po nejzajímavějších místech Spojených arabských emirátů i Ománu. Součástí poznávání Ománu je i několik příležitostí na koupání, ať už v úchvatných Vadích nebo v oceánu.

Druhá část zájezdu nás přivede zpět do SAE, kde je zajištěn odpočinkový pobyt v 5* resortu.

Zájezd je zakončen prohlídkou Dubaje.

 

1. Den     Praha – Dubaj – Al Ain 
Odlet z Prahy do Dubaje. Po příletu do Dubaje přesun na půjčení aut (cca 2h) a přejezd přes Dubai a Abu Dhabí do pouštní oázy Al Ain. Cestou si uděláme zastávky v jednom z nejluxusnějších hotelů světa Emirates Palace, či v moderní měšitě zasvěcené šejku Zayedovi – Sheikh Zayed Grand Mosque. Podle času bude možná i krátká návštěva poloostrova Yas se závodním okruhem F1. Následně přejezd na ubytování na nejvyšší horu v Al Ain – Jebel Hafeet.

2. Den     Al Ain 
Ráno se vydáme do města, kde se projdeme místní oázou a podíváme se na již přes dvěstě let fungující zavlažovací systém „falaj", určitě navštívíme i Sheikh Zayed Palace Museum, které bylo rodištěm a dlouhou dobu i domovem šejka Zayeda. Nevynecháme ani místní Al Ain muzeum s dobovými fotografiemi a s obrazy evropských průzkumníků pouští blízkého východu.

3. Den     Al Ain – Muscat 
Ráno se vydáme na k největšímu trhu s velbloudy v SAE a následně absolvujeme přejezd do hlavního města Ománu – Maskatu. Jedná se o jeden ze dvou delších přejezdů. Na hranicích pak lze očekávat zdržení. Po překročení hranice pojedeme podél indického oceánu, resp. Ománského zálivu. Během cesty lze absolvovat prohlídky hradů jako Al Hazm Castle, či pevnosti Nakhal Fort. Po příjezdu na ubytování si uděláme procházku po promenádě Mutrah s návštěvou vyhlášeného tržiště Mutrah Souq.

4. Den Muscat 
Ráno se zajedeme podívat do starého města. Projížďka po pobřeží až do východního Maskatu, kde budeme mít dost času se prohlédnout pevnosti Al Mirani Fort, či Al Jalali Fort (není možný vstup dovnitř). Určitě nevynecháme ani sultánův ceremoniální palác – Al Alam Palace. Ve starém měste se budeme moci podívat i do místního nejvyhlášenějšího muzea – Bait al Zubair – se spoustou zajímavostí o historii Maskatu i celého Ománu. Po poledni přejezd do hotelu u pláže, volný program.

5. Den     Muscat 
Ráno budeme pokračovat s poznáváním Maskatu. Vydáme se do centra města a navštívíme největší mešitu v Ománu, zasvěcenou sultánovi Kábús bin Saídovi. Dále se podíváme i na vyhlášenou operní síň „Royal Opera House", kde vcelku pravidelně vystupuje i česká filharmonie. Kolem poledne návrat k hotelu a volný program.

6. Den     Muscat 
Volný program, koupání. Fakultativně návštěva některého z Vádí poblíž Muscatu (např. Wadi Al Hawqayn, nebo Wadi Al Arbeieen).

7. Den     Muscat – Súr 
Ráno odjezd na přehradu uprostřed pouště a hor – Wadí Dayqah Dam. Dále přejezd k přírodnímu krasovému útvaru Bimmah Sinkhole – laguně s průzračnou vodou, kde bude i možnost koupání. Dále budeme pokračovat do přírodní rezervace Wadí Shab, kde se loďkou (1 OMR) necháme převézt k turistické stezce vedoucí srkz tento úchvatný kaňon. Následná procházka je cca na 1,5 hodiny (každým směrem) v náročnějším terénu. Na konci turistické stezky možnost koupání mezi skalními masivy. Přejezd na ubytování do města Súr.

8. Den     Súr 

Ráno absolvujeme krátkou prohlídku města vč. nejzajímavějších památek jako např. hrad Sunaysilah, či dobová výrobna lodí Dhow. Následně se vydáme do Wadí Tiwi – nádherného, turisty téměř nedotčeného vádí, na konci kterého se nachází úchvatný vodopád s možností koupání. Cesta k vodopádu je relativně náročným trekkem, který nám každým směrem zabere cca 2-3 h. K vádí vede cesta sjízdná pouze s vozy 4x4, která je sama o sobě adrenalinový zážitek. Po prohlídce návrat do Súru.

9. Den     Súr – Bahla 
Ráno se pomalu začneme vracet k hranici se SAE. Cestou se zastavíme na koupání v úchvatném Wadí Baní Khalid, kde strávíme několik hodin koupáním v lagunách s kříšťálově čistou vodou. Dále si zajedeme na krátkou projížďku do pouště Wahiba Sands, kde budeme mít možnost projet se na velbloudech u opravdových beduínů Následně nás bude čekat přejezd do Nazvá, s jeho vyhlášeným tržištěm s množstvím autentické ománské keramiky. Po krátké prohlídce budeme pokračovat na ubytování do městečka Bahla. V Bahle k večeři doporučujeme pečeného, či grilovaného velblouda z místní jemenské restaurace.

10. Den     Bahla – RAK 
Ráno po snídani se vydáme kolem krásné horské vesničky Al Hamra s malebnou oázou až k jednomu z nejvyšších bodů pohoří Al Hajar – hoře Jebel Shams – odkud jsou nádherné výhledy do okolí (nutné 4x4). Dále se již začneme vracet k hranici se SAE. Naší poslední zastávkou na cestě bude vesnička Jabreen s jedním z mála zdobených hradů v Ománu.
Po prohlídce odjezd na pobytovou část zájezdu do 5* resortu Al Hamra Village Resort. Příjezd na ubytování ve večerních / nočních hodinách.

11. - 13. Den     RAK 
Volný program, koupání. Celkem 4 noci v resortu, tzn. 3 celé dny.

14. Den     RAK – Dubai 
Dopoledne ukončení ubytování v resortu a přejezd do Dubaje. Cestou do zastávka na palmovém ostrově – projedeme si jeden z „listů" až na vyhlídku, ze které krásně uvidíme panorama Dubaje, vč. hotelu Burj Al Arab. Poté si k tomuto asi nejznámějšímu hotelu světa přejedeme. Následně se pojedeme podívat na moderní tržiště Souk Madinat Jumeirah, kterému se přezdívá „arabské Benátky". Naší další zastávkou před ubytováním bude vyhlášené obchodní centrum Mall of the Emirates, kde se, mimo jiné, nachází i kryté lyžařské středisko „Ski Dubai". Cestou na ubytování se poté zastavíme v úžasných a velmi atypických zahradách Miracle Gardens. Večer návštěva asi nejznámějšího tržiště se zlatem, parfémy a kořením v celých emirátech. Určitě nevynecháme přejezd tradiční loďkou „abra" na druhý břeh zátoky Creek a podíváme se na tržiště s kašmírem.

15. Den     Dubai – Praha 
Ráno přejedeme metrem k stále ještě nejvyšší budově světa – Burj Khalifa (828m), kde je zajištěný výjezd na vyhlídkovou plošinu ve výšce 452m, ze které je krásný výhled do širokého okolí. Po prohlídce volný program s možností nákupů v největším obchodním centru na světe – Dubai Mall. Po poledni návrat na hotel a následně krátký přejezd na vrácení aut. Odtud transfer na letiště.
Odpoledne odlet zpět do ČR.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Omán je momentálním trendem v cestovním ruchu!

Zaměřeno na autenticitu - nikoliv masová turistika.

Maximálně 12 klientů na jednom zájezdu.

 

GARANCE USKUTEČNĚNÍ!

RAS AL KHAIMAH POČASÍ

TERMÍN A CENY

TERMÍN OD - DO POČET DNŮ DOPRAVA CENA REZERVACE
31.03.2019 - 14.04.2019 15 Kombinovaná 56900 REZERVOVAT TERMÍN
18.10.2019 - 02.11.2019 15 Kombinovaná 56900 REZERVOVAT TERMÍN

CENA ZAHRNUJE

 • Letenky Praha – Dubaj – Praha, vč. letištních poplatků a tax
 • 14x ubytování v hotelech kategorie 3* / 4* (pobytová část v luxusním resortu 5*)
 • 14x snídani
 • 2x oběd v místní restauraci
 • Přepravu klimatizovanými auty s pohonem 4x4, vč. paliva
 • Průvodce CK po celou dobu pobytu
 • Pojištění CK proti úpadku dle zákona č. 159/1999 sb.

CENA NEZAHRNUJE

 • Stravování a spropitné
 • Vstupy a fakultativní výlety
 • Poplatek za vízum nutné pro vstup do Ománu (OMR 20 = cca 1200,- Kč)
 • Poplatek za vjezd do Ománu autem (AED 35 = cca 200,- Kč)
 • Cestovní pojištění a pojištění léčebných výloh v zahraničí
 • Pojištění storna zájezdu

Příplatky:

 • Jednolůžkový pokoj - 13 500,- Kč
 • Příplatek za pokoj "Exclusive" v resortu Al Hamra - 7 000,- Kč

REZERVACE

PODOBNÉ ZÁJEZDY