fbpx

Metropole severu – Oslo, Stockholm, Kodaň

od 7890
CZK CENA ZÁJEZDU
VYDEJTE SE S  NÁMI NA NEOBVYKLÝ ZÁJEZD NA SEVER EVROPY, KDE SPOLEČNĚ BUDEME MÍT MOŽNOST PROBÁDAT TŘI NEJVÝZNAMNĚJŠÍ SEVERSKÉ METROPOLE. TO JE POZNÁVÁNÍ S CK DOLTOUR.   DRSNÁ KRÁSA SKANDINÁVIE I...
REZERVOVAT

POPIS ZÁJEZDU

VYDEJTE SE S  NÁMI NA NEOBVYKLÝ ZÁJEZD NA SEVER EVROPY, KDE SPOLEČNĚ BUDEME MÍT MOŽNOST PROBÁDAT TŘI NEJVÝZNAMNĚJŠÍ SEVERSKÉ METROPOLE. TO JE POZNÁVÁNÍ S CK DOLTOUR.

 

DRSNÁ KRÁSA SKANDINÁVIE I KRVAVÉ DĚJINY VIKINGŮ

Skandinávie, to není jen divoká příroda, hluboké fjordy, spousta jezer a vodopádů nevídané čistoty, trávou porostlé střechy domů a Vikingové - zájezd na NORSKÉ FJORDY ZDE.

Skandinávie, to jsou i moderní města, rozdílná mentalita a úchvatná historie. Při naší cestě navštívíme tři metropole třech severských monarchií, projedeme podél mořského pobřeží i kolem obrovského jezera Vänern, nakoukneme do krvavých dějin těchto neporazitelných mořeplavců a rybářů. Vydejte se s námi do skleněné metropole Oslo, královského města Stockholm i malebné Kodaně.

 

STRUČNĚ O METROPOLÍCH

Kodaň - Procházka hlavním městem Dánska, při které uvidíte například krásné vodní kanály Nyhavn a Christianshavn, dánský královský palác Amalienborg, renesanční palác Rosenborg, nákupní ulici Strøget, a nebo observatoř ze 17. století Rundetaarn.

Oslo - Hlavní město Norska plné umění, převážně sochařství, což nám potvrdí návštěva míst jako Frogner Park, Vigelandův sochařský park, nebo Vigelandovo muzeum či Vikingské muzeum lodí. Nachází se zde také mnoho námořních muzeií jako např. Fram, Kon- Tiki či Bygdøy. Překrásný je také Královský palác i nedaleká pevnost Akershus ze začátku 14. století.

Stockholm - Je hlavním městem Švédska a zároveň je nejlidnatějším regionem země. Můžete zde navštívit staré město Gamla Stan, či barokní Stockholmský palác který se nachází na ostrově Stadsholmen. V centru mají muzea např. světoznámá skupina ABBA i vynálezce dynamitu A. Nobel. Za zmínku rozhodně stojí i náměstí Stortorget, na kterém jsou často rozmanité trhy a nedaleko od něj se nachází překrásná katedrála svatého Mikuláše.

Čeká Vás dovolená vskutku luxusní!

NEPŘEHLÉDNĚTE

Jedná se o léty prověřený program!

Zkušený průvodce je u našich zájezdů samozřejmostí.

Neobvyklý zájezd! Pro fantastické cestovní zážitky nemusíte jít s davem.

 

VÍTE ŽE?

Metropolím Oslo, Stockholm a Kodaň se přezdívá skandinávský trojúhelník?

 

 

PROGRAM

Tento program je poznávací se zaměřením na tzv. skandinávský trojúhelník - Oslo, Stockholm a Kodaň. Mimo jiné uvidíme i moderní Malmö či úchvatné jezero Vättern.

 

1.den

Odjezd z ČR, přejezd Německem do Rostocku na noční trajekt do Trelleborgu

2. den

Přejezd do blízkého Malmö, odkud je vidět Öresundský most. Zastávka u avantgardní výškové stavby Türing Torsö a prohlídka starého města se zachovalými uličkami a domky, náměstí Stortorget s radnicí a kostelem sv. Petra, malebné Lilla Torg a náměstí Gustav Adolfs Torg, Pevnost Malmöhus. Odpoledne návštěva Göteborgu, druhého největšího města Švédska, sídla významných skandinávských univerzit a strategického přístavu, největšího ve Skandinávii. Procházka starým městem na vodních kanálech. Přes Svinesund do Norska. Ubytování.

3. den

Prohlídka hlavního města Norska -  Oslo. Procházka centrem města: Hlavní třída Carl-Johanns Gate, Královský palác, Národní divadlo, Národní galerie, hrad Akerhus. Poloostrov Bygdoy s možností návštěvy muzea Nansenovy a Amundsenovy polární lodi Fram, muzea vikingských lodí - drakkarů, muzea voru Kon- Tiki legendárního badatele Heyerdahla, příp. Folkemuseum s více než 150 budovami ze všech koutů Norska. Volno k procházce po Frognerově parku se sochařskou výzdobou nejslavnějšího norského sochaře Gustava Vigelanda. Výjezd na Hollmenkollen, lyžařský areál se skokanskými můstky a krásným výhledem na město. K večeru odjezd. Noční přejezd Švédskem za bílé noci kolem jezera Vännern.

4. den

Prohlídka hlavního města Švédska Stockholmu, nazývanému díky své poloze na 14 ostrovech Benátky severu. Zastávka na muzejním ostrově se Skansenem, Nordickým muzeem a unikátním muzeem Vasa představujícím zrekonstruovanou válečnou plachetnici ze XVII. stol., památník trajektu Estonia. Poté následuje procházka centrem: Staré město s labyrintem křivolakých uliček, královský palác, parlament, kostel Storkyrkan, Slusen, rytířský ostrov, radnice, ve které je udělována Nobelova cena. Při odjezdu zastávka u haly Globen. Cesta kolem Linköpingu a jezera Vättern do Jönkopingu.  Ubytování.

5. den

Ráno odjezd, trajekt mezi Helsingborgem a Helsingorem s výhledem na Hamletův zámek Kronborg. Prohlídka dánské metropole Kodaně. Nejprve zastávka u sochy Malé mořské víly a pak centrum města: Tivoli, Carlsberg NyGlyptotek, radnice s pěší zónou Storgata, Christiansborgslott, Rosenborg, přístav NyHavn s typickými hospůdkami, královský palác. Volný program. Večer odjezd na jih do přístavu Gedser. Plavba trajektem do německého Rostocku.

6. den

Zpáteční cesta přes SRN do ČR.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Jedná se o léty prověřený program!

Zkušený průvodce je u našich zájezdů samozřejmostí.

Neobvyklý zájezd! Pro fantastické cestovní zážitky nemusíte jít s davem.

 

VÍTE ŽE?

Metropolím Oslo, Stockholm a Kodaň se přezdívá skandinávský trojúhelník?

 

 

TERMÍN A CENY

TERMÍN OD - DO POČET DNŮ DOPRAVA CENA REZERVACE
15.06.2019 - 20.06.2019 6 Autobusová 7890 REZERVOVAT TERMÍN
06.06.2020 - 11.06.2020 6 Autobusová 7890 REZERVOVAT TERMÍN

CENA ZAHRNUJE

 • Dopravu klimatizovaným autobusem
 • 2x ubytování v YH (ubytovna, horská chata, hotel typu Accor F1 - dvou až čtyřlůžkové pokoje)
 • Trajekty dle programu
 • Služby průvodce CK
 • Pojištění proti úpadku CK dle zákona č. 159/1999 Sb.

CENA NEZAHRNUJE

 • Stravování
 • Fakultativní služby a výlety neuvedené v programu

Příplatky:

 • Příplatek za neobsazené lůžko - cena na vyžádání
 • Cestovní pojištění (vč. storna zájezdu) - 360,- Kč / dospělá osoba do 70 let
 • Cestovní pojištění (vč. storna zájezdu) - 720,- Kč / dospělá osoba nad 70 let

FOTOGALERIE

VIRTÁLNÍ PROHLÍDKA MĚSTA STOCKHOLM - BEZ KOMENTÁŘE.

VIRTÁLNÍ PROHLÍDKA MĚSTA OLSO - BEZ KOMENTÁŘE.

 

VIRTÁLNÍ PROHLÍDKA MĚSTA KODAŇ - BEZ KOMENTÁŘE.

REZERVACE

PODOBNÉ ZÁJEZDY

Poznávací

Paříž

CZK CENA ZÁJEZDU
 • 4690
Akční zájezdyCyklozájezd

Francouzská riviéra na kolech i bez

CZK CENA ZÁJEZDU
 • 7790
Akční zájezdyPoznávací

Jihozápadní Anglie a Londýn

CZK CENA ZÁJEZDU
 • 9990