fbpx

To nejkrásnější z Ománu a SAE

od 49900
CZK CENA ZÁJEZDU
OMÁN I SAE JSOU ZEMĚ, KDE SE MĚNÍ SNY VE SKUTEČNOST. ZAŽIJTE EXOTICKOU DOVOLENOU V ZEMÍCH PLNÝCH KONTRASTŮ KDE SE SNOUBÍ ORIENTÁLNÍ ARCHITEKTURA S FUTURISTICKOU, KDE TRENDY JSOU RUKU V RUCE S TRADICEMI, KDE ZÁPAD NEZMĚNIL NIC, ALE POZNAMENAL VŠECHNO.  Navštívíme následující města: Dubaj, Abu Dhabi, Al...
REZERVOVAT

POPIS ZÁJEZDU

OMÁN SAE JSOU ZEMĚ, KDE SE MĚNÍ SNY VE SKUTEČNOST. ZAŽIJTE EXOTICKOU DOVOLENOU V ZEMÍCH PLNÝCH KONTRASTŮ KDE SE SNOUBÍ ORIENTÁLNÍ ARCHITEKTURA S FUTURISTICKOU, KDE TRENDY JSOU RUKU V RUCE S TRADICEMI, KDE ZÁPAD NEZMĚNIL NIC, ALE POZNAMENAL VŠECHNO. 

Navštívíme následující města: Dubaj, Abu Dhabi, Al Ain, Maskat, Súr, Bidiyah, Wahiba Sands, Nazvá, Bahla, Ras al Khaimah

 

Dovolená v Emirátech Vás okouzlí celoročním teplý počasím, luxusním ubytováním a pro nadšence i obrovskými obchodními a zábavnými centry. Emiráty jsou vlastníky nádherných čistých pláží, kterých si můžete užít v nerušeném klidu a soukromí. Milovníci adrenalinových zážitků se mohou vydat na poznávací zájezdy například do pouště Rub al-Chálí a vyzkoušet lyžovaní po písku. Památky jako jsou Burj Khalifa nebo Dubai Creek Vám dopřejí nezapomenutelné kulturní obohacení. V exotickém a neokoukaném Ománu zase navštívíme ty nejzajímavější kulturní perly a podíváme se i do člověkem neposkrvněných pouští a hor. Čeká Vás dovolená vskutku luxusní!

 

INFORMACE O ZÁJEZDU:

 • Délka pobytu: 11 nocí / 13 dní
 • Po celou dobu zájezdu je k dispozici zástupce naší CK, který pro Vás zařídí fakultativní výlety, stejně jako další nestandardní služby.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Omán je momentálním trendem v cestovním ruchu!

Zaměřeno na autenticitu - nikoliv masová turistika.

Zahrnuje vozy kategorie OFFROAD.

Maximálně 12 klientů na jednom zájezdu.

PROGRAM

Tento zájezd je ideální kombinací poznávání i odpočinku. Poznáte všechna nejdůležitější a nejznámější místa ze spojených arabských emirátů i z Ománu.

První část zájezdu je poznávací, kde se podíváte po nejzajímavějších místech SAE a Ománu. Součástí poznávání Ománu je i několik příležitostí na koupání, ať už v úchvatných Vadích nebo v oceánu.

Druhá část zájezdu nás přivede zpět do SAE, kde je zajištěn odpočinkový pobyt v 5* resortu.

Zájezd je zakončen prohlídkou Dubaje.

 

1. Den,  Praha – Dubaj – Abu Dhabi

Odlet z Prahy do Dubaje. Po příletu do Dubaje přesun na půjčení aut a přejezd na ubytování do Abu Dhabí.

2. Den, Abu Dhabi – Al Ain

Ráno přejezd na vyhlídku u „Heritage village“ - původní vesničky s množstvím autentických obchodů a muzeem osídlení Abu Dhabí, nedaleko se pak nachází i jeden z nejluxusnějších hotelů na světě – Emirates Palace, který samozřejmě navštívíme. Následně se vydáme na prohlídku druhé největší mešity na světe – Sheikh Zayed Grand Mosque, následovat bude přejezd na závodní okruh F1Yas Marina Circuit“, prohlídka trati z hlavní tribuny (možnost i krátké prohlídky přilehlého Ferarri World – největšího svatostánku stejnojmenné značky). Pokračovat budeme do pouštního města – Al Ain. Tam se projdeme místní oázou a podíváme se na již přes dvěstě let fungující zavlažovací systém „falaj“, navštívíme Sheikh Zayed Palace Museum, které bylo rodištěm a dlouhou dobu i domovem šejka Zayeda. Když bude vycházet čas, můžeme se podívat i do místního Al Ain muzea s dobovými fotografiemi a s obrazy evropských průzkumníků pouští blízkého východu. Večer přejezd na ubytování na nejvyšší horu v Al Ain – Jebel Hafeet.

3. Den, Al Ain - Muscat

Ráno přejezd do hlavního města Ománu – Maskatu. Jedná se o jeden ze dvou nejdelších přejezdů, cca 400km. Cestou, stále ještě v SAE, se zastavíme u největšího trhu s velbloudy v arabských emirátech. Na hranicích pak lze očekávat zdržení. Po překročení hranice pojedeme k jednomu z mála hradů v Ománu – hradu Al Hazm Castle. Následně nás bude čekat průjezd bývalým hlavním městem Al Rustaq, u kterého jsou vyhlášené léčivé prameny. Naší dnešní poslední zastávkou na cestě do Maskatu bude mestečko Nakhal, ve kterém se nachází ikonická pevnost Nakhal Fort. Po příjezdu na ubytování procházka po promenádě Mutrah.

4. Den, Muscat

Ráno si zajedeme do centra města a navštívíme největší mešitu v Ománu, zasvěcenou sultánovi Kábús bin Saídovi. Dále se podíváme i na vyhlášenou operní síň „Royal Opera House“, kde vcelku pravidelně vystupuje i česká filharmonie. Nedaleko od centra města si uděláme krátkou zastávku u pláže Qurum Beach s možností koupání v oceánu. Následně budeme pokračovat s poznáváním okolí Maskatu. Vydáme se do starého města Mutrah, kde budeme mít dost času prohlédnout si pevnosti Al Mirani Fort, či Al Jalali Fort. Určitě nevynecháme ani sultánův ceremoniální palác – Al Alam Palace. Ve starém měste se budeme moci podívat i do místního nejvyhlášenějšího muzea – Bait al Zubair – se spoustou zajímavostí o historii Maskatu i celého Ománu. Cestou zpět si uděláme krátkou zastávku v krásně udržovaném Riyam parku. Dále pak bude možnost nákupů, či koupání. Navečer návrat na Mutrah Souq – tradiční tržiště s kořením.

5. Den, Muscat - Súr

Ráno odjezd na přehradu uprostřed pouště a hor – Wadí Dayqah Dam. Dále přejezd k přírodnímu krasovému útvaru Bimmah Sinkhole – laguně s průzračnou vodou, kde bude i možnost koupání. Dále budeme pokračovat do přírodní rezervace Wadí Shab, kde se loďkou (1 OMR) necháme převézt k turistické stezce vedoucí srkz tento úchvatný kaňon. Následná procházka je cca na 1,5 hodiny každým směrem. Na konci turistické stezky možnost koupání. Přejezd na ubytování do města Súr. Ve večerních hodinách možnost odjezdu na pozorování karet obrovských v nedalekém Ras Al Jinz (7 OMR). V nočních hodinách návrat na ubytování.

6. Den, Súr - Bahla

Ráno krátká prohlídka města vč. nejzajímavějších památek jako např. hrad Sunaysilah, či tradiční výrobna lodí Dhow. Poté se pomalu začneme vracet zpět na východ. Cestou si uděláme zastávku v autem přístupném Wadí Baní Khalid s množstvím průzračných jezírek a jeskyní. Určitě zde strávíme nějaký čas koupáním. Dále se zajedeme podívat do Wahibské pouště u města Bidiyah, odkud se přesuneme až do oblasti dalšího bývalého hlavního města Nazvá s jeho vyhlášeným tržištěm s množstvím autentické ománské keramiky. Ubytování v Bahla.

7. Den, Bahla – Ras al Khaimah

Ráno nás bude čekat návštěva velmi významné pevnosti v této oblasti – Bahla Fort, která byla obehnaná přes 10km dlouhými hradbami. Dále se vydáme do vápencového pohoří Al Hajar, s nejevyšším bodem okolo 3000 m n.m. a s úžasnými výhledy do okolí. Poté se již definitivně začneme přesouvat k hranici s SAE (přejezd cca 500km). Naší poslední zastávkou bude vyhlídka na městečko Al Hamra s krásnou oázou a s domy, které se řadí k těm nejstarším v celém Ománu.

Po prohlídce odjezd na pobytovou část zájezdu do 5* resortu Al Hamra Village Resort. Příjezd na ubytování ve večerních hodinách.

8. – 10. Den, Ras al Khaimah

Volný program. Koupání. Auta k dispozici. Fakultativní výlety možné.

11. Den, Ras al Khaimah - Dubaj

Dopoledne ukončení ubytování v resortu a přejezd do Dubaje. Cestou do zastávka na palmovém ostrově – projedeme si jeden z „listů“ až na vyhlídku, ze které krásně uvidíme panorama Dubaje, vč. hotelu Burj Al Arab. Poté si k tomuto asi nejznámějšímu hotelu světa přejedeme. Pěší prohlídka jeho okolí, vč. dalšího luxusního hotelu Jumeirah Beach Hotel. Dále se pojedeme podívat na moderní tržiště Souk Madinat Jumeirah, kterému se přezdívá „arabské Benátky“. Naší dnešní předposlední zastávkou bude vyhlášené obchodní centrum Mall of the Emirates, kde se, mimo jiné, nachází i kryté lyžařské středisko „Ski Dubai“. V podvečer se vydáme na prohlídku historické čtvrti Al Ras, kde navštívíme asi nejznámější tržiště se zlatem, parfémy a kořením v SAE. Dle časových možností si přejedeme na druhý břeh řeky tradiční loďkou nazývanou „abra“ a podíváme se na tržiště s kasmírem.

12. Den, Dubaj - Praha

Ráno (dle zájmu možno i metrem) přejedeme k stále ještě nejvyšší budově světa – Burj Khalifa (828m), kde bude zajištěný výjezd na vyhlídkovou plošinu ve výšce 452m, ze které je krásný výhled do širokého okolí. Volný program, možnost nákupů v nějvetším OC na světě Dubai Mall. Prohlídka obřího akvária a dalších kuriozit přímo v obchodním centru. Návrat na hotel a následně krátký přejezd na vrácení aut. Odtud transfer na letiště.

Odlet zpět do ČR.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Omán je momentálním trendem v cestovním ruchu!

Zaměřeno na autenticitu - nikoliv masová turistika.

Zahrnuje vozy kategorie OFFROAD.

Maximálně 12 klientů na jednom zájezdu.

TERMÍN A CENY

TERMÍN OD - DO POČET DNŮ DOPRAVA CENA REZERVACE
31.03.2019 - 12.04.2019 13 Kombinovaná 49900 OBSAZENO
03.11.2019 - 15.11.2019 13 Kombinovaná 49900 REZERVOVAT TERMÍN

CENA ZAHRNUJE

 • Letenky Praha – Dubaj – Praha, vč. letištních poplatků a tax
 • 11x ubytování v hotelech kategorie 3* / 4* (pobytová část v luxusním resortu 5*)
 • 11x snídani
 • 1x oběd v místní restauraci
 • Přepravu klimatizovanými auty s pohonem 4x4, vč. paliva
 • Zástupce CK po celou dobu pobytu
 • Pojištění CK proti úpadku dle zákona č. 159/1999 sb.

CENA NEZAHRNUJE

 • Stravování a spropitné
 • Vstupy a fakultativní výlety
 • Poplatek za vízum nutné pro vstup do Ománu (OMR 20 = cca 1200,- Kč)
 • Poplatek za vjezd do Ománu autem (AED 35 = cca 200,- Kč)
 • Cestovní pojištění a pojištění léčebných výloh v zahraničí
 • Pojištění storna zájezdu

Příplatky:

 • Jednolůžkový pokoj - 13 500,- Kč
 • Příplatek za pokoj "Exclusive" v resortu Al Hamra - 7 000,- Kč

REZERVACE

PODOBNÉ ZÁJEZDY

GARANCE NEJNIŽŠÍ CENY

Do Ománu za poznáním i relaxací

CZK CENA ZÁJEZDU
 • 38900