To nejkrásnější z Toskánska – s možností malování

od 8390
CZK CENA ZÁJEZDU
UŽIJTE SI KRÁSY TOSKÁNSKA, TENTOKRÁT S MOŽNOSTÍ ZÚČASTNIT SE MALÍŘSKÉHO KURZU POD VEDENÍM PROFESIONÁLNÍHO AKADEMICKÉHO MALÍŘE P. BENEDIKTA!   Toskánské pobřeží: Dovolená v Toskánsku to jsou krásné, písečné pláže, dechberoucí příroda...
 • ZEMĚ POBYTU: Itálie
 • TERMÍN ZÁJEZDU: 06.09.2019 - 15.09.2019 DALŠÍ TERMÍNY
REZERVOVAT

POPIS ZÁJEZDU

UŽIJTE SI KRÁSY TOSKÁNSKA, TENTOKRÁT S MOŽNOSTÍ ZÚČASTNIT SE MALÍŘSKÉHO KURZU POD VEDENÍM PROFESIONÁLNÍHO AKADEMICKÉHO MALÍŘE P. BENEDIKTA!

 

Toskánské pobřeží:

Dovolená v Toskánsku to jsou krásné, písečné pláže, dechberoucí příroda s krajinou posetou olivovníky a piniovými háji i starobylá města s historií sahající tisíce let zpátky. Poznejte atmosféru italských měst jako je Pisa, Florencie, Cinque Terre, či Viareggio - ty mají takové kouzlo, že Vás svou renesanční atmosférou naprosto pohltí. Nachází se zde také množství uměleckých děl. Dodnes v Toskánsku najdete řadu památek připomínajících místní nejstarší obyvatele, Etrusky a Římany, překrásné kostely a bezpočet renesančních staveb. Navštivte s námi místní trhy, nebo se jen posaďte u kávy a nechte se unášet místní atmosférou.

 

Kemp Villaggio Camping Paradiso ***

Tento klidný tříhvězdičkový kemp se nachází cca 900m od místní krásné písčité pláže s pozvolným vstupem do moře. Pokud nebudete chtít trávit večery pouze v areálu kempu, můžete se vydat po blízkém okolí, kde se nachází i několik restaurací a barů, takže i o noční zábavu budete mít zajisté postaráno. Součástí služeb je i zajištěná noční ostraha kempu.

Vybavení: V areálu kempu najdete restauraci, bar, obchod, velký tříúrovňový bazén, dětský koutek, plochu na petang, kompletní sociální vybavení, ping-pongové stoly i půjčovnu kol. Součástí je samozřejmě i soukromé parkoviště.

Ubytování: Ubytování je zajištěno v prostorných chatkách, které jsou kompletně vybavené jako apartmány nebo malé byty. Součástí každé chatky je sociální zařízení – WC a koupelna, kuchyňka s plynovým sporákem, lednice a kuchyňské nádobí, jídelní kout, obývací kout a dvě ložnice (některé s palandou). Před každou z chatek se nachází prostorná terasa se zahradním nábytkem. Tento způsob ubytování se stal velmi oblíbeným a může být využíván i k celoročnímu pobytu.

Pro koho je kemp vhodný?: Kemp je ideální variantou na strávení aktivní i pasivní dovolené. Je jen na Vás, jestli budete poznávat okolní přírodu a města, či celý týden strávíte na prosluněných plážích. Tento kemp doporučujeme na pobytové i poznávací zájezdy.

 

MOŽNOSTI FAKULTATIVNÍCH VÝLETŮ

FLORENCIE - Je hlavním městem oblasti Toskánska a provincie Florencie. Florencie je považována za místo zrození renesance. Nejznámějším místem Florencie je klenutá katedrála Santa Maria del Fiore, známá jako Duomo. I 600 let po jeho dokončení je stále největší takovouto budovou postavenou z cihel a malty na světě. V centru města se nacházejí středověké hradby, které byly postaveny ve 14. století na obranu města a dále na náměstí Piazza della Signora se nachází mramorová fontána Neptun. Další zajímavostí je bazilika Santa Croce, kde najdete monumentální hrobky Gallileo Gallilea, Michilangela nebo Machiavelliho. A určitě si nenechte ujít procházku po starém mostě Ponte Vecchio, kde se už od 13. století nacházejí obchůdky, původně zejména s rybami, dnes výhradně s klenotnickým zbožím.

PISA - Pisa s její bohatou historií byla založena již ve 13. století před naším letopočtem. Během římského období byla Pisa hlavním centrem Středomoří. Ve středověku bylo město významným obchodním přístavem a jednou z námořních republik.  Nejznámější památkou je bezesporu Šikmá věž, která stojí na Náměstí zázraků (Piazza dei Miracoli). Na tomto náměstí se nacházejí další významné památky, které patří k nejvýznamějším z celé Itálie. Jedná se o katedrálu Duomo, Baptisterium a budovu Camposanto Monumentale. Mezi další významné památky v Pise patří náměstí Piazza dei Cavalieri, kostel Santo Stefano dei Cavalieri, či palác Palazzo della Carovana a kostel Santa Maria della Spina.

CINQUE TERRE - Na rozmanitém pobřeží riviery, s neporušenou vegetací, se nacházejí typická městečka s domy nalepenými na skalách, která si po staletí zachovala původní ráz. V okolí najdeme terasy s vinicemi – vyrábí se zde víno prvotřídní kvality.

 • Monterosso al Mare má nádherné pláže, největší v oblasti. Nachází se zde kostel San Stefano s uměleckými díly z 16. stol.
 • Vernazza, nejvýstavnější městečko ležící na skalnatém výběžku. Typické jsou velmi strmé uličky se schody. Kdysi zde sídlila významná rodina Doria.
 • Corniglia je nejvýše položená a od ostatních se liší tím, že zde v minulosti převažovalo zemědělství. Najdeme zde i zříceninu hradu z 16. století.
 • Manarolu poznáme podle úzkých, několikapatrových domů. Nejklidnější, turisty méně navštěvovaná vesnička s gotickým kostelem na náměstí.
 • Riomaggiore je velice podobné Manarole, jen poněkud větší. V centru města je krásný kostel San Giovanni Battista z roku 1340. Mezi Riomaggiore a Manarola vede turistická stezka zvaná Via del´Amore.

LUCCA - Klidné a příjemné město Lucca obklopené hradbami se nachází v Toskánsku. Lucca leží uprostřed rozlehlých plání, které jsou zemědělsky využívané. Návštěvníkům se nabízí množství malých kostelíků, náměstí, muzeí, galerií a dlážděných uliček. Mezi nejznámější památky patří Dóm, kostel San Michele in Foro, rodný dům skladatele Giacoma Pucciniho, botanická zahrada Giardino Botanico nebo městský dům Casa Guinigi. V Lucce má své kořeny také rodina Bertolli, známá po celém světě výrobou olivových olejů.

SIENNA - Město údajně založil Senus, syn Rema, jednoho ze zakladatelů Říma. Ve skutečnosti bývala Siena etruskou osadou, která byla později ovládána Římem. Vzkvétající obchod zapříčinil, že ve středověku se ze Sieny stalo jedno z nejvýznamnějších evropských měst, ve kterém se hojně stavěly paláce i církevní budovy. Naneštěstí bylo město ve 14. století zasaženo morem, jenž si vyžádal více než 70 tisíc životů.

Za návštěvu rozhodně stojí hlavní náměstí Piazza del Campo s palácem Palazzo Pubblico, věží Torre del Mangia a kašnou Fonte Gaia. O kus dál na náměstí Piazza Duomo stojí monumentální katedrála Duomo di Siena, která ve svých útrobách skrývá i nádhernou křtitelnici Sv. Jana (Battistero di San Giovanni).

Mezi další lákadla určitě patří i bývalá nemocnice Ospedale di Santa Maria della Scala, jež je nyní nejvýznamnější sienskou galerií, Museo Archeologico se sbírkou etruských artefaktů, či galerie v paláci Buonsognori.

VIAREGGIO - Historie lidského osídlení na území dnešního města sahá až před náš letopočet, avšak město bylo založeno v první polovině 16. století, kdy se stalo jediným přístavním vstupem na území tehdejší republiky Lucca. Z nejranějšího období města pochází Torre Matilde, nejstarší budova ve městě, postavená v roce 1541, která sloužila jako pevnost a ochrana před neustále hrozícím nebezpečím, které představovali korzáři útočící z moře. Při pobytu ve městě stojí za návštěvu, kromě již zmíněné Torre Matilde, i několik dalších staveb, například Villa Orlandi, Villa Borbone a muzeum, které se nachází ve Villa Puccini.

 

RÁDI PRO VÁS ZAJISTÍME I DALŠÍ VÝLETY, KTERÉ NEJSOU V TÉTO NABÍDCE!

NEPŘEHLÉDNĚTE

S DOPROVODNÝM PROGRAMEM - "Malování v Toskánsku"

Dva výlety v ceně zájezdu.

Ubytování v krásném tříhvězdičkovém kempu!

V blízkosti krásných písečných pláží.

Možnost zúčastnit se fakultativních výletů.

 

PRO ŠKOLY A KOLEKTIVY RÁDI UPRAVÍME PROGRAM NA MÍRU!

VIAREGGIO POČASÍ

PROGRAM

V programu jsou zahrnuty dva výlety dle výběru! Doporučujeme Pisu a Cinque Terre!

 

1. den
Odpoledne odjezd z ČR do Itálie – Viareggia.

2. den
V dopoledních hodinách příjezd do Itálie - Viareggia, následně ubytování a informativní schůzka delegátem.
Pro zájemce možná účast na malování v blízkém okolí kempu pod dohledem profesionálního malíře, p. Benedikta.

3. den
Odjezd na prohlídku Pisy, hlavního města stejnojmenné provincie. Prohlídka centra města včetně jedné z nejznámějších historických staveb - šikmé věže, dále „náměstí zázraků“ Miracoli, či dómu Panny Marie Nanebevzaté. Návrat na ubytování.

4. den
Volný program, koupání. Možnost fakultativního výletu.
Pro zájemce možná účast na malování v blízkém okolí kempu pod dohledem profesionálního malíře, p. Benedikta.

5. den
Dopoledne návštěva Cinque Terre (součástí světového dědiství UNESCO), sklanaté pobřežní oblasti zahrnující pět, terasovitě vystavěných a nádherně barevných vesnic. V místě doporučujeme absolvovat plavbu lodí podél pobřeží s úchvatnými výhledy na toto rozmanité pobřeží. Návrat na ubytování.

7. den
Volný program, koupání. Možnost fakultativního výletu.
Pro zájemce možná účast na malování v blízkém okolí kempu pod dohledem profesionálního malíře, p. Benedikta.

8. den
Dopoledne úklid chatek, odubytování.  Následně odjezd zpět do ČR.

9. den
V dopoledních hodinách příjezd do ČR.

NEPŘEHLÉDNĚTE

S DOPROVODNÝM PROGRAMEM - "Malování v Toskánsku"

Dva výlety v ceně zájezdu.

Ubytování v krásném tříhvězdičkovém kempu!

V blízkosti krásných písečných pláží.

Možnost zúčastnit se fakultativních výletů.

 

PRO ŠKOLY A KOLEKTIVY RÁDI UPRAVÍME PROGRAM NA MÍRU!

VIAREGGIO POČASÍ

TERMÍN A CENY

TERMÍN OD - DO POČET DNŮ DOPRAVA CENA REZERVACE
06.09.2019 - 15.09.201910autobusová8390REZERVOVAT TERMÍN

CENA ZAHRNUJE

 • Dopravu klimatizovaným autobusem
 • 7x ubytování pro 1 osobu v chatce pro 4 osoby
 • Dva výlety dle programu
 • Možnost malování pod vedením akademického malíře p. Benedikta
 • Služby zástupce CK po celou dobu pobytu
 • Pojištění proti úpadku CK dle zákona č. 159/1999 Sb.

CENA NEZAHRNUJE

 • Stravování
 • Pobytovou taxu: 1 EUR / osoba / den
 • Vratnou kauci: 1500 Kč nebo 50 EUR / chatka, kauce je vratná po předání chatky
 • Pojištění léčebných výloh (doporučujeme uzavřít individuálně)
 • Ložní prádlo, ručníky, hygienické potřeby
 • Závěrečný úklid: 45 EUR / chatka

Příplatky:

 • Cestovní pojištění - 274,- Kč / dospělá osoba do 70 let
 • Cestovní pojištění - 548,- Kč / dospělá osoba nad 70 let
 • Polopenze - 900,- Kč / osoba, česká kuchyně "s sebou", snídaně bez pečiva
 • Příplatek za neobsazené lůžko - cena dohodou

FOTOGALERIE

PROMO VIDEO KEMPU VILLAGGIO CAMPING PARADISO ***

ZÁBĚRY PŘÍMO Z KEMPU

REZERVACE

PODOBNÉ ZÁJEZDY

Azurové pobřeží autobusem

CZK CENA ZÁJEZDU
 • 8900,-

Královský Londýn a Windsor

CZK CENA ZÁJEZDU
 • 6490
Akční zájezdyDoprodejPoznávací

Kouzelná Provence – poznávací

CZK CENA ZÁJEZDU
 • 7290
Akční zájezdyLast minute

Relaxace na Azurovém pobřeží Kemp Azur Rivage ****

CZK CENA ZÁJEZDU
 • 7590

To nejkrásnější z Riviéry

CZK CENA ZÁJEZDU
 • 5990
Poznávací

Objevte krásy azurového pobřeží!

CZK CENA ZÁJEZDU
 • 6590

Riviéra křížem krážem

CZK CENA ZÁJEZDU
 • 7790

Bretaň a Normandie

CZK CENA ZÁJEZDU
 • 7190

Jižní Wales a Londýn

CZK CENA ZÁJEZDU
 • 8690